یاسوج۲۴: نشست خدمات سفر ظهر امروز به ریاست و با حضور فرمانداران شهرستان‌های و اعضای برگزار شد.

عبدالرحیم رحیمی فرماندار شهرستان گچساران با اشاره به حجم ورود گردشگران به این شهرستان گفت: ستاد خدمات سفر شهرستان گچساران در نوروز سال ۹۵ اقدامات خوب و قابل قبولی را انجام دادند که باید از زحمات اعضای این ستاد تقدیر شود.

در ادامه دارا کریمی فرماندار لنده به کمبود زیرساخت‌های در این شهرستان اشاره کرد و افزود: کاری که می‌توانیم در شهرستان لنده انجام دهیم این است که بنر نصب کنیم که شرمنده مسافران و گردشگران هستیم.

وی افزود: در ایام نوروز و تعطیلات تابستان شاهد حضور گردشگران زیادی به منطقه گردشگری موگرمون هستیم که ۹۰ درصد این افراد برای اولین‌بار به این منطقه سفر می‌کنند و این منطقه زیبا را بهشتی در جنوب ایران می‌دانند اما موگرمون از حداقل امکانات محروم است.

 

این مسؤول اضافه کرد: بدون رودربایستی می‌گویم باید یک سال ستاد خدمات سفر تعطیل شود و کارها به خود مردم واگذار شود چراکه ستاد موجب شده در برخی از موارد ناهماهنگی‌هایی را شاهد باشیم.

کریمی با اشاره به اینکه هر‌جایی دولت کار را به دست گرفته ناهماهنگی ایجاد شده، گفت: سرویس بهداشتی حداقل زیرساخت گردشگری است که باید در منطقه موگرمون احداث شود.

مسعود حسینی فرماندار باشت در ادامه این نشست با اشاره به وجود مناطق گردشگرپذیر در این شهرستان گفت: چندین منطقه گردشگری از جمله شلال‌دان در باشت وجود دارد که به بخش خصوصی واگذار شده اما انتظار می‌رود نظارت بیشتری بر این مکان شود.

وی اضافه کرد: رودخانه رونه از دیگر مناطق گردشگرپذیر در این شهرستان است و هر‌ساله شاهد حضور گردشگران زیادی از نیمه اسفند تا پایان تعطیلات نوروزی در این مکان هستیم که از استان‌های بوشهر و خوزستان به این منطقه سفر می‌کنند اما تاکنون اعتباری برای احداث زیرساخت‌ها در این مکان اختصاص داده نشده است.

فرماندار بهمئی هم با اشاره به کمبود زیرساخت‌های گردشگری در این شهرستان افزود: تنگ سولک، تنگ ماغر و دریاچه برم‌الوان و چند مکان زیارتی از جمله مکان‌های گردشگرپذیر بهمئی هستند.

علی‌اکبر فرهنگی‌نسب اضافه کرد: امکان و زیرساخت‌های گردشگری در مکان‌های گردشگر‌پذیر شهرستان محدود است و پاسخ‌گوی حضور گردشگران نیست.

 

هجیر ایلخانی بخشدار مرکزی دنا هم با اشاره به اینکه شهرستان دنا و شهر سی‌سخت یکی از شهرستان‌های گردشگری استان است، گفت: امکانات و زیرساخت‌های گردشگری در دنا در مقابل سیل حضور گردشگران و مسافران ضعیف است.

وی با اشاره به اینکه وجود زباله در محورهای ورودی شهرها چهره نامناسبی را ایجاد کرده، گفت: با دهیاران این شهرستان‌ جلساتی در همین خصوص گرفته شد که اکثر دهیاران فاقد خودروی حمل زباله هستند.

ایلخانی اضافه کرد: زباله در منطقه زیبا و گردشگری کوه‌گل چهره نامناسبی را ایجاد کرده که نظارت بر این منطقه گردشگرپذیر به شهرداری واگذار شود.

کرامت فرج‌زاده معاون فرماندار بویراحمد بیان کرد: به دلیل وضعیت آب و هوا در ایام نوروز مسافران و گردشگران از حضور در شهرستان بویراحمد استقبال نمی‌کنند.

وی اضافه کرد: جلسات و نشست‌هایی که برگزار می‌شود مصوباتی دارد که این مصوبات پیگیری نمی‌شود لذا کمیته بررسی مصوبات ستاد خدمات سفر در استان تشکیل شود.

در پایان معاون عمرانی استاندار با اشاره به اختصاص اعتبار ۱۰ میلیارد تومانی برای توسعه بخش گردشگری و ایجاد زیرساخت‌های این بخش در کهگیلویه و بویراحمد گفت: در سفر دولت به استان این رقم در نظر گرفته شد که برای جذب آن تلاش شود.

پژمان نیک‌اقبالی اضافه کرد: شهرستان‌های استان به کمبود ماشین حمل زباله روبه‌رو هستند که چندین دستگاه ماشین حمل زباله برای شهرستان‌های استان در نظر گرفته شده است.

وی تصریح کرد: اعتبارات جرایم راهنمایی و رانندگی در بین شهرداری‌ها و دهیاری‌های استان توزیع شد که ۳۰ درصد این اعتبار بین دهیاری‌ها توزیع شد و مبلغ خوبی هم به شهرداری‌های شهرستان‌های اختصاص داده شد.