فرماندار کهگیلویه استفاده از ظرفیت کشاورزی را باعث رفع بیکاری در این شهرستان دانست و گفت: مهار آب‌های سطحی و استفاده بهینه از منابع آب موجود می‌تواند راهگشای توسعه بخش کشاورزی در شهرستان باشد.

به گزارش خبرگزاری فارس از کهگیلویه، صبح امروز نشست پرسش و پاسخ دانش‌آموزان دبیرستان امام صادق(ع) دهدشت با مسئولین شهرستان برگزار شد.

ابراهیم جعفری در این نشست به پرسش‌های دانش‌آموزان در زمینه مسائل عمرانی و مشکل بیکاری در شهرستان پاسخ داد.

فرماندار کهگیلویه جاده در دست احداث پاتاوه به دهدشت را یکی از مهمترین پروژه‌های عمرانی شهرستان برشمرد و اظهار داشت: این پروژه عمرانی ۶۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

جعفری تصریح کرد: تکمیل و راه‌اندازی این پروژه شهرستان را از بن‌بست خارج و راه توسعه کهگیلویه را هموار می‌کند.

وی با اشاره به مشکلات پیش آمده در ادامه اجرای عملیات این پروژه ابراز داشت: کمبود اعتبارات باعث راکد شدن پروژه جاده دهدشت به پاتاوه شده است.

جعفری با اشاره به توزیع اعتبارات سال‌جاری خاطرنشان کرد: مبنای توزیع اعتبارات تکمیل پروژه‌های نیمه تمام بوده و در صورت تخصیص اعتبارات بخشی از پروژه‌های نیمه تمام شهرستان تکمیل خواهد شد.

مدیر ارشد اجرایی کهگیلویه بیکاری را مهمترین مشکل در سطح شهرستان خواند و افزود: جوانان تحصیل کرده زیادی گرفتار این معضل هستند.

جعفری استفاده از ظرفیت کشاورزی را باعث رفع بیکاری در کهگیلویه دانست و با اشاره به ظرفیت‌های خوب در بخش کشاورزی شهرستان خاطرنشان کرد: مهار آب‌های سطحی و استفاده بهینه از منابع آب موجود می‌تواند راهگشای توسعه بخش کشاورزی در شهرستان باشد.

فرماندار کهگیلویه طرح‌های مطالعاتی سدهای بالیاب و مارون ۲ را متذکر شد و افزود: پروژه‌های مهمی در حوزه سد در سطح شهرستان در حال اجرا است که با تکمیل این پروژه‌های بخش اعظمی از مشکلات مرتفع می‌شود.

رئیس شورای اشتغال کهگیلویه، پروژه آب‌رسانی به دشت‌های سوق و دهدشت غربی و استفاده از ظرفیت آب سدهای مارون و کوثر را باعث فعال شدن بخش کشاورزی در کهگیلویه دانست و تصریح کرد: پروژه‌ها پتروشیمی ،سیمان سپو و کارخانه آجر مروارید از دیگر کلیدهای مشکل‌گشای بیکاری در کهگیلویه است.

 به گفته جعفری شهرستان کهگیلویه یکی از امن‌ترین شهرستان‌های کشور است و نیروی انتظامی مقتدرانه با هرگونه ناهنجاری و ناامنی قاطعانه برخورد می‌کند.

انتهای پیام/۸۲۰۱۶/ط۳۰

منبع : خبرگزاری فارس