فرماندار دنا گفت: در هشت ماهه گذشته از سال جاری مقدار ۵۹۳ کیلوگرم تریاک از مبادی این شهرستان به غیر از سایر مواد افیونی کشف شده است.

به گزارش خبرگزاری فارس از یاسوج، سید نظام‌الدین حسینی رضایی عصر امروز در نشست فرمانداران کهگیلویه و بویراحمد با استاندار و معاونین وی اظهار کرد: یکی از مشکلات عمده شهرستان توریستی دنا به راه‌های ارتباطی آن برمی‌گردد.

فرماندار شهرستان دنا گفت: یکی از محورهای مهم که لازم است هر چه سریع‌تر تکمیل شود محور جدید سی‌سخت به یاسوج است و از دیگر محورهای تکمیل نشده می‌توان از محور سی‌سخت به پاتاوه و سی‌سخت به کریک نام برد.

فرماندار شهرستان توریستی دنا مشکلات این شهرستان را در حوزه‌های مختلف برشمرد و گفت: کمبود پزشک و متخصص در شهرستان دنا و شهر سی‌سخت از مشکلاتی است که مردم را دچار زحمت و مشقت کرده است.

حسینی‌ رضایی در بخش دیگری از اظهارات خود از این شهرستان به عنوان قطب باغداری در استان کهگیلویه و بویراحمد یاد کرد و با بیان ویژگی‌های کشاورزی شهرستان دنا خاطرنشان کرد: با این همه باغستان و محصولاتی که در سطح کشور از نظر مرغوبیت جایگاه خاصی دارند ما هنوز در این‌جا صنایع تبدیلی و سردخانه به اندازه کافی نداریم.

این مسئول اجرایی از آمادگی تقریبی سیستم فاضلاب شهری در سی‌سخت مرکز شهرستان دنا گفت و افزود: برای راه‌اندازی این سیستم به اعتبارات نیاز است که مسئولان استانی لازم است همکاری لازم را داشته باشند.

وی در حوزه فرهنگی به برخی نیازهای شهرستان دنا اشاره کرد و گفت: احداث ساختمان حوزه علمیه برادران و خواهران، خانه‌های عالم، لزوم توجه به فضای کم و اندک مدارس شهری و راه‌اندازی شبکه دیجیتال از کمبودهای ما در حوزه فرهنکی است.

فرماندار شهرستان توریستی دنا، گردشگری را یکی دیگر از ظرفیت‌های این شهرستان برشمرد و بیان کرد: چشمه میشی و غار ده شیخ از مهم‌ترین جاذبه‌های گردشگری این شهرستان هستند که باید برای فراهم کردن زیرساخت‌های گردشگری در آن‌ها همت شود.

حسینی‌ رضایی از کشفیات مواد مخدر در مبادی ورودی و خروجی این شهرستان گفت و افزود: برای نمونه در طول مدت سپری شده از سال جاری تاکنون میزان ۵۹۳ کیلوگرم تریاک کشفیات داشته‌ایم که لازم است برای جلوگیری از قاچاق مواد مخدر مبادی و گلوگاه‌ها از جمله پل کتا را به پست انتظامی مجهز کنیم.

انتهای پیام/۲۵۷۱/غ۳۰

منبع : خبرگزاری فارس