رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه از کشف محموله بزرگ عرضه خارج از شبکه قیر در دهدشت خبر داد و گفت: ارزش این محموله ۱۶ میلیارد و ۶۵۰ میلیون ریال برآورد شده است.

سید باقر افشین امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در کهگیلویه از کشف یک محموله بزرگ عرضه خارج از شبکه قیر در دهدشت خبر داد.

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه ادامه داد: بازرسان اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان یک شرکت پیمانکار در حوزه راه و شهرسازی را که قصد خارج کردن محموله قیر از شهرستان داشته شناسایی کردند.

افشین ادامه داد: با توجه به احراز تخلف برای شرکت مذکور پرونده تخلفاتی صادر و به تعزیرات حکومتی شهرستان ارجاع داده شد.

این مسئول، ارزش ریالی محموله کشف شده را ۱۶ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال برآورد کرد.

افشین از پرونده مذکور به عنوان بزرگ‌ترین پرونده تخلف در عرضه خارج از شبکه مکشوفه شهرستان نام برد و افزود: پرونده جهت بررسی و صدور حکم به تعزیرات حکومتی ارسال شده است.

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه بازرسان این اداره در راستای امنیت اقتصادی مردم و جلوگیری از احقاق حقوق مصرف‌کننده با هرگونه تخلفی به شدت برخورد می‌کنند تصریح کرد: ذره‌بین بازرسان صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه افراد سودجو و فرصت‌طلب را همواره زیر نظر دارند.

وی بر لزوم بررسی دقیق و اجرای احکام قاطع در برخورد با تخلفات از سوی تعزیرات حکومتی تأکید کرد و افزود: نرمی و ملایمت در اجرای احکام باعث افزایش تخلفات و تضییع حقوق شهروندان می‌شود.

به گفته افشین؛ بازرسان این اداره در حوزه سلامت با قاطعیت وارد عمل خواهند شدو از داروخانه‌های سطح شهرستان نیز بازدید به عمل خواهند آورد.

وی، عدم همکاری شبکه بهداشت و درمان شهرستان در اجرای گشت مشترک با صنعت، معدن و تجارت را غیر منطقی خواند و بیان داشت: دلیل دانشگاه علوم پزشکی برای منع شبکه بهداشت امری بی‌اساس است.

این مسئول با اشاره به تخلفات عدیده در بخش درمان کهگیلویه خاطرنشان کرد: اقلام دارویی با قیمت‌های متفاوت و بعضاً قیمت‌های گزاف در سطح شهر دهدشت به فروش می‌رسد.

افشین، خواستار تجدید نظر علوم پزشکی استان در گشت مشترک شبکه بهداشت با صنعتی معدن و تجارت کهگیلویه شد.

انتهای پیام/۸۲۰۱۶/ذ۳۰

منبع : خبرگزاری فارس