فرمانده انتظامی شهرستان بویراحمد گفت: با هوشیاری ماموران پاسگاه تنگ‌سرخ بیش ‌از ۳۱ کیلوگرم مواد مخدر در محور یاسوج به شیراز کشف و ضبط شد.

سرهنگ علی کاشانی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در یاسوج به میزان کشفیات مواد مخدر در سطح شهرستان بویراحمد اشاره کرد و اظهار داشت: با هوشیاری ماموران انتظامی پاسگاه تنگ‌سرخ بیش‌ از ۳۱ کیلوگرم مواد مخدر از نوع تریاک کشف و ضبط شد.

وی ادامه داد: ماموران انتظامی تنگ‌سرخ حین بازرسی در محور یاسوج به شیراز به یک دستگاه خودروی پژو پارس مشکوک و پس از متوقف کردن آن طی بازرسی‌های صورت گرفته موفق به میزان کشفیات مواد مخدر شدند.

فرمانده انتظامی شهرستان بویراحمد با تاکید بر این‌که موادمخدر به عنوان یک پدیده شوم اثرات زیانباری بر بدنه جامعه وارد می‌کند، اظهار داشت: همه مسئولان وظیفه تامین امنیت را برعهده دارند از این‌رو تامین امنیت برای مردم و جامعه با همکاری دیگر مسئولان و همراهی مردم و استفاده از توان نیروهای بسیجی امکان‌پذیر است.

این مسئول انتظامی ریشه اکثر کجروی‌های اجتماعی را در مواد مخدر دانست و گفت: باید قید و بندها و آداب و رسوم غلط محلی را که مانع از تذکر واقعی به مصرف مواد مخدر می‌شود کنار بگذاریم و اعتماد به نفس افراد جامعه را تقویت کرده و زمینه تحولی را در این بخش فراهم سازیم.

کاشانی با بیان این‌که مطبوعات به شکل قانونی وظیفه خطیری را در آگاه‌سازی و روشنگری افکار عمومی دارند، خاطرنشان کرد: رسانه‌ها می‌توانند قدرت تحلیل و پیشگیری جامعه را از آسیب‌های مختلف به‌ویژه مواد مخدر بالا ببرند.

وی با بیان این‌که ابتلا به مواد مخدر همه جامعه را در معرض خطر قرار می‌دهد، گفت: انتظار می‌رود خانواده‌ها توجه بیشتری به رفتار و ارتباط فرزندان خود داشته باشند.

کاشانی مواد مخدر را از معضلات اصلى و جدی جامعه بشرى در جهان متمدن امروز عنوان کرد و گفت: مواد مخدر می‌تواند از فردی به فرد دیگر و از نسلی به نسلی دیگر سرایت کند و ابعاد وسیع عوارض ناشی از مصرف آن زندگی جسمی و روانی فرد و همچنین خانواده، فرهنگ، اقتصاد و اجتماع را به شدت متاثر و متضرر می‌کند.

وی با بیان این‌که همه تلاش ما در راستای ارتقای برقراری نظم و امنیت در سطح استان است، گفت: از شهروندان می‌خواهیم همچون گذشته پلیس را در تحقق این امر همراهی کنند و در صورت مشاهده موارد مشکوک و تخلف موارد را به ۱۱۰ گزارش دهند.

فرمانده انتظامی بویراحمد خاطرنشان کرد: امروز نیروی انتظامی به حدی از توانایی اطلاعاتی و عملیاتی رسیده که قابلیت اجرای هرگونه عملیات علیه قاچاقچیان مواد مخدر اعم از خرد و کلان را دارد.

انتهای پیام/۸۲۰۱۱/م۳۰/ض۱۰۰۲

منبع : خبرگزاری فارس