فرماندار گچساران در نشست کمیسیون قاچاق کالا و ارز این شهرستان اظهار داشت: در ۹ ماه گذشته بیش از ۴۴ میلیارد ریال کالای قاچاق در گچساران کشف و ضبط شده است.

یاسوج۲۴: فرماندار در نشست کمیسیون قاچاق کالا و ارز این شهرستان اظهار داشت: در ۹ ماه گذشته بیش از ۴۴ میلیارد ریال در گچساران کشف و ضبط شده است.

رحیمی با بیان اینکه کشف کالای قاچاق نسبت به مدت مشابه سال قبل ۲۱ درصد رشد داشته است گفت: در همین مدت در سال گذشته ۳۴ میلیارد ریال کالای قاچاق کشف و ضبط شده است.  

این مسئول ابراز داشت: کالای کشف شده شامل انواع سیگار، لوازم خانگی، پوشاک، لوازم صوتی و تصویری، مواد نیروزا، توتون، تنباکو و لامپ است.  

فرماندار گچساران از رسیدگی به ۳۱۵ پرونده قاچاق کالا در تعزیرات حکومتی گچساران در ۹ ماه گذشته خبر داد و افزود: متخلفان به پرداخت جزای نقدی محکوم شده اند.

دبیر کمیسیون قاچاق کالا و ارز گچساران نیز در این نشست عنوان کزد: شهرستان گچساران به لحاظ همسایگی با بنادر جنوبی یکی از مسیر‌ های عبور قاچاق کالا است.  

جلالی با اشاره به اینکه یکی از ارکان و ایجاد اشتغال پایدار در کشور جلوگیری از قاچاق کالا است خاطر نشان کرد: قاچاق کالا تعطیلی کارخانجات و تولیدات داخلی و درنتیجه بیکاری را به دنبال دارد./صدا و سیما