فرمانده نیروی انتظامی کهگیلویه و بویراحمد گفت: در راستای اجرای طرح ارتقای امنیت اجتماعی و مبارزه با مواد مخدر از ابتدای سال جاری تاکنون ۲ تن و ۷۷۰ کیلو‌گرم انواع مواد مخدر در استان کهگیلویه و بویراحمد کشف و ضبط شده است.

غلام‌عباس غلام‌زاده امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ، اظهار کرد: در راستای اجرای طرح ارتقای امنیت اجتماعی و مبارزه جدی و همه جانبه با معضل تهیه و توزیع مواد مخدر، از ابتدای سال جاری تاکنون ۲ تن و ۷۷۰ کیلو‌گرم انواع مواد مخدر در کشف و ضبط شده است.

فرمانده نیروی انتظامی با بیان این‌که هزار و ۲۰۷ نفر در این مدت زمان و در رابطه با مواد مخدر دستگیر شده‌اند، خاطرنشان کرد: در همین راستا تعداد ۱۶۱ دستگاه وسایل نقلیه سبک و سنگین توقیف و ۴۶ باند مواد مخدر منهدم شد.

این مقام ارشد انتظامی کهگیلویه و بویراحمد افزود: بیش‌تر عملیات‌های کشف مواد مخدر در محور‌های مواصلاتی این صورت گرفته است.

وی در ادامه عنوان کرد: اطلاعات مردمی برای نیروی انتظامی بسیار مهم و کارساز است چرا که وقتی مأمور بخواهد در یک محلی حضور پیدا کند و در خصوص وجود خرید و ‌فروش تحقیق کند چون یک فرد غریبه در محل است امکان دارد نتواند کار خود را به درستی انجام دهد ولی یک شخص که در آن محل ساکن است ساعت‌ها مشغول مراقبت تردد افراد مظنون در محل باشد، می‌تواند به راحتی اطلاعات و اخبار را در اختیار نیروی انتظامی قرار دهد.

غلام‌زاده با اشاره به به این‌که از مردم می‌خواهیم هر چقدر می‌توانند اطلاعات دقیق‌تری را در اختیار ما قرار دهند، گفت: مردم نگران افشا شدن نام و نشانی خود نباشند زیرا به دنبال هویت افرادی که اخبار را به ما می‌دهند نیستیم و علاوه بر آن وظیفه سازمانی ما حفظ هویت افرادی است که به ما اطلاعات و اخباری را می‌دهند.

وی عنوان کرد: بیش‌تر عملیات‌ها بر اساس اخبار مردمی است و معتقدیم تا زمانی که مردم وارد بحث کنترل پدیده شوم مواد مخدر نشوند، جمع‌آوری اعتیاد از سطح جامعه امکان‌پذیر نخواهد بود.

فرمانده نیروی انتظامی کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: نیروی انتظامی برای ارتقای امنیت جامعه و رضایتمندی مردم از هیچ تلاشی دریغ نکرده است ولی باید در مواقع بروز هرگونه حادثه همه عوامل پدیدآورنده پردازش شوند.

این مقام ارشد انتظامی عنوان کرد: وظیفه نیروی انتظامی حفظ نظم و امنیت است و همه نهاد‌ها باید برای ایجاد امنیت دست در دست هم بدهند که در بعضی از مواقع برخی نهاد‌ها کوتاهی می‌کنند.

غلام‌زاده افزود: نقش دیگر نهاد‌‌ها در ایجاد امنیت بسیار تأثیر‌گذار و بالا است و رسانه‌ها باید علت هرگونه اتفاقی را در جامعه از همه نهاد‌های مسئول مطالبه کنند و نهاد‌ها هم باید پاسخگوی مسائل ناامنی جامعه باشند.

وی به نقش صدا و سیما و پلیس در فرهنگ‌سازی جامعه اشاره کرد و گفت: رسانه‌ها با همکاری پلیس در ساخت فرهنگ و شکل‌دهی افکار عمومی و بالا بردن سطح آگاهی افراد جامعه نقش مهمی ایفا می‌کنند.

انتهای پیام/۸۲۰۰۹/ط۴۰

منبع : فارس نیوز