لیکک- ایرنا- مدیر جهاد کشاورزی بهمئی گفت: کشت محصولات دیم از جمله انگور و انجیر در اتفاعات ریزک و موربید این شهرستان در دستور کار قرار گرفت.

ˈعبدالله قیصریˈ روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: آسیب شناسی کشاورزی وبرنامه ریزی برای رفع این مشکلات از اولویت کاری این نهاد در سال جاری بود که دراین زمینه مطالعه اقلیم شناسی شهرستان صورت گرفت.

وی با بیان اینکه این شهرستان، درخط کم بارشی قرار دارد گفت: خشکسالی های پی درپی در سال های اخیر باعث افت سفره های آب زیر زمینی شهرستان شد که این میزان به خط قرمز و هشدار نیز رسید.

قیصری تصریح کرد: خاک واگرا، حوزه آبریز و شیب تندی که این منطقه دارد منجر به فرسایش و خاک شویی می شود.

وی اظهار کرد: ۲۲ تن در هکتار در سال فرسایش خاک هست و این باعث فقیرشدن خاک شده که نسبت به میانگین استانی و حتی کشوری رقم بالایی است.

وی تنها راه نجات فرسایش بی رویه خاک را آبخیزداری پایدار دانست که ازطریق آب بندها و سدهای خاکی میسر می شود.

مدیر جهاد کشاورزی بهمئی در ادامه اظهار داشت: دردهه فجر امسال دومین مجتمع گلخانه ای استان در بهمئی افتتاح می شود که اعتبار این پروژه از محل کمیسیون صندوق توسعه ملی کشور تامین شد.

به گفته ی قیصری در زمینه خدمات دهی مانند توزیع نهال به کشاورزان، ارئه خدمات به زنبورداران و دامداران این شهرستان نیز خدمات مطلوبی داده شد و تلاش می شود با توسعه کشاورزی، سطح کیفی زندگی روستائیان افزایش پیدا کند.

۷۵۳۴/۶۷۱/۶۲۷

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبیر
<a href="mailto:' newsroom@.net

منبع : خبرگزاری ایرانا