مدیرکل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد از کسب مقام برتر آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد در زمینه پژوهش خبر داد.

به گزارش خبرگزاری فارس از گچساران، هادی زارع‌پور پیش از ظهر امروز در مراسم تجلیل از دانش‌آموزان و فرهنگیان فعال در زمینه پژوهش این شهرستان اظهار کرد: حس کنجکاوی در همه انسان‌ها وجود دارد و انسان همواره به دنبال این است که مجهولات زندگی خود را کشف کنند.

وی با بیان اینکه پژوهش پاسخی به حس کنجکاوی در وجود انسان است، ابراز داشت: انسان همواره به دنبال این است که تصمیم‌های درستی برای خود اتخاذ کند و در تصمیم‌هایش درست عمل کند.

مدیرکل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: ایران در سال‌های اخیر در زمینه پژوهش به جایگاه مطلوبی دست یافته است.

زارع‌پور افزود: حدود دو درصد تولیدات علمی دنیا توسط محققان، پژوهشگران و دانشمندان ایرانی تولید می‌شود.

وی با اشاره به ثبت افزون بر ۲۷ هزار و ۳۰۶ مقاله علمی توسط ایرانیان در جهان بیان کرد: ایران در حال حاضر در منطقه و در زمینه مسائل و فعالیت‌های پژوهشی حرف نخست را می‌زند.

زارع‌پور یادآور شد: در حال حاضر در زمینه پژوهش جهش و فعالیت‌های مطلوبی داشته که باید از این جایگاه ارزشمند خود دفاع کند.

وی با طرح این سئوال که پژوهش چه قواعدی دارد و چرا باید پژوهش داشته باشیم، ابراز کرد: از سهم تولید ناخالص داخلی هر کشوری باید به امر پژوهش اختصاص یابد که این میزان در ایران از یک تا سه درصد در نظر گرفته شده است.

مدیرکل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد گفت: اداره آموزش و پرورش گچساران و بهمئی امسال توانستند در سطح استان مقام‌های برتر پژوهشی را کسب کنند.

زارع پور با تقدیر از مجموعه فعالان عرصه پژوهش در آموزش و پرورش تصریح کرد: امروزه پژوهش به عنوان یک شاخص در همه دنیا برای ارزیابی توسعه یافتگی کشورها مورد عمل قرار گرفته و محسوب می‌شود.

وی با یادآوری اینکه دانایی یکی از شاخص‌های پیشرفت است، ادامه داد: پژوهش ضامن توسعه پایدار است و مبنای توسعه، پژوهش و تحقیقات است.

زارع‌پور با بیان اینکه آموزش و پرورش یکی از ارکان مهم توسعه است، بر توجه هر چه بیشتر مسئولان و مدیران آموزشگاه‌ها به امر پژوهش دانش‌آموزان تأکید کرد.

انتهای پیام/۸۲۰۰۱/ط۳۰/ظ۱۰۰۴

منبع : خبرگزاری فارس