یاسوج۲۴: امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در یاسوج، اظهار کرد: فراخوان دومین جشنواره شعر بومی و محلی با عنوان «» آبان ماه امسال در کهگیلویه و بویراحمد منتشر شد.

مسوول سازمان کهگیلویه و بویراحمد، تبیین فرهنگ و ارزش‌های اصیل سنتی استان در قالب هنر و شعر را از مهم‌ترین اهداف برگزاری این جشنواره عنوان کرد و افزود: شناسایی و جذب افراد توانمند، خلاق و نخبه از دیگر اهداف برگزاری چنین برنامه‌هایی است.

وی، سپید، کلاسیک، شروه‌ها و یار یار لری را بخش‌های این جشنواره عنوان کرد و گفت: حدود ۱۸۶ اثر فاخر از سراسر استان به دبیرخانه این جشنواره در مرکز یاسوج ارسال شد.

این مسوول به داوری آثار و انتخاب افراد برتر این جشنواره اشاره کرد و بیان داشت: آیین اختتامیه و تجلیل از برگزیدگان این جشنواره در بهمن ماه امسال برگزار خواهد شد.

اصالت‌فر در بخش دیگری از سخنان خود به چاپ کتابی مشتمل بر آثار شعری بومی و محلی شاعران استان اشاره کرد و گفت: در کتاب آثار ۴۰ شاعر بومی و محلی شرکت‌کننده در این جشنواره جمع‌آوری و چاپ شده است.

مسوول سازمان بسیج هنرمندان کهگیلویه و بویراحمد با عنوان اینکه طی فراخوانی از گرافیست‌های برتر استان جهت طراحی طرح روی جلد این کتاب دعوت کردیم، گفت: حدود ۲۵ گرافیست برجسته استان جهت مشخص شدن نقش روی جلد این کتاب اقدام به طراحی کردند و یکی از آنها انتخاب شد.

وی با بیان اینکه از این گرافیست نمونه در آیین اختتامیه جشنواره تجلیل خواهد شد، خاطرنشان کرد: کارهای ویراستاری این کتاب انجام شده و منتظر تایید نهایی و اخذ مجوز چاپ هستیم.

اصالت‌فر از رونمایی این کتاب با عنوان «تشک افتو» همزمان با دهه فجر سال جاری با حضور مسوولان کشوری و استانی در یاسوج خبر داد و گفت: کتاب «تشک افتو» نخستین کتاب شعر بومی و محلی از این جشنواره است.