رئیس نهاد کتابخانه‌های عمومی باشت گفت: کتابخانه‌های عمومی شهرستان باشت بیش از ۳ هزار عضو دارند.

فرحناز هوشیاری در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در باشت، اظهار کرد: کتابخانه‌های عمومی شهرستان باشت بیش از ۳ هزار عضو داشته که با استقبال خوب افراد به خصوص جوانان و دانش‌آموزان در سطح شهرستان روزانه بر تعداد آنان نیز افزوده می‌شود.

رئیس نهاد کتابخانه‌های عمومی شهرستان باشت با بیان این‌که کارهای ترغیبی و تشویقی بیشتری باید از سوی نهاد کتابخانه‌ها در استان صورت گیرد، گفت: در راستای نهادینه کردن فرهنگ کتاب و کتابخوانی، این نهاد اقدامات خوب و شایسته‌ای انجام داده است که اساسی‌ترین آن‌ها برگزاری نمایشگاه‌های گوناگون به مناسبت‌های مختلف در سطح شهرستان و عضویت رایگان افراد مشتاق به کتاب در هفته کتابخوانی است.

این مسئول با بیان این‌که بازدید از کتابخانه‌ها در این هفته با مشارکت و حضور خوب دانش‌آموزان همراه شده است، افزود: همکاران و پرسنل این نهاد غیر دولتی با حضور در مدارس و در جمع دانش‌آموزان سعی بر تشویق آنان جهت مشارکت در کتابخوانی دارند و تاکنون نیز با استقبال خوبی مواجه شده‌اند.  

وی به اهداف عضویت رایگان علاقه‌مندان در کتابخانه‌های عمومی این شهرستان اشاره کرد و گفت: ثبت‌نام علاقه‌مندان که در طول هفته ملی کتاب از ۲۵ آبان ماه تا دوم آذر ماه جاری اجرا شده که اقدامی خوب از سوی این نهاد غیردولتی است و فرصتی برای عموم افراد ایجاد می‌کند و فرهنگ کتابخوانی را ترویج می‌دهند. 

هوشیاری ضمن تقدیر و تشکر از رئیس آموزش و پرورش شهرستان باشت جهت همکاری‌های خوب با این نهاد، خاطرنشان کرد: امیدواریم با برنامه‌ریزی‌های انجام گرفته با سایر نهاد‌های فرهنگی در شهرستان برنامه‌های مختلفی که در هفته ملی کتاب برای علاقه‌مندان به کتاب و کتابخوانی برگزار می‌شود مورد رضایت عموم افراد باشد.

انتهای پیام/۸۲۰۰۷/ط۲۰

منبع : خبرگزاری فارس