امام جمعه باشت گفت: کاهش ۲۶ درصدی تولد و ازدواج در باشت نگران کننده است.

به گزارش خبرگزاری فارس از باشت، عصر امروز به مناسبت گرامیداشت هفته ثبت احوال؛ رئیس و کارکنان اداره ثبت احوال شهرستان باشت با امام جمعه این شهرستان دیدار کردند. 

حجت‌الاسلام عبدالرحیم عبودی در این دیدار ضمن تبریک به مناسبت گرامیداشت هفته ثبت احوال اظهار کرد: ثبت احوال یکی از مهمترین ادارات کشور است که نقش ویژه‌ای در ارائه آمار دقیق و به روز جهت برنامه و بودجه کشور دارد و متاسفانه نسبت به سایر ادارات؛ گمنام واقع شده است.

امام جمعه باشت با بیان اینکه این اداره تاکنون اقدامات و خدمات فراوانی را به مردم ارائه کرده است، افزود: هر نهادی در نظام جمهوری اسلامی به وظایف خود جامه عمل بپوشاند در واقع به عبادت پرداخته و کسانی که در این راستا زحمت می‌کشند باید مورد تقدیر و تجلیل قرار گیرند.

این مسئول افزود: جایگاه و موقعیت مهم اداره ثبت احوال مهم است و این نکته باید در بین آحاد افراد نیز با فرهنگ صحیح بیان شود.

عبودی افزود: نقش و اهمیت خدماتی که در ادارات ثبت احوال ارائه می‌شود از خدمات زیربنایی بوده که نقش کلیدی و اساسی در برنامه‌ریزی کشور خواهد داشت بنابراین نیاز به توجه فراوانی دارد.

وی همچنین به مسئله مشکل‌ساز در جامعه امروز یعنی شعار « فرزند کمتر زندگی بهتر» اشاره و خاطرنشان کرد: کاهش ۲۶ درصدی میزان تولد و ازدواج در شهرستان باشت به شدت به چشم می‌خورد و این موضوع بیانگر رو به پیری رفتن جامعه بوده و این در حالی است که مقام معظم رهبری نسبت به این مسئله بارها تذکر داده‌اند.

عبودی در ادامه با بیان اینکه این سیاست یک اشتباه بسیار بزرگ از جانب مسئولان بود، گفت: مهمترین رکن پیشرفت در هر کشور و جامعه میزان رشد جوانی در آن جامعه است بنابراین ملت ما باید نسبت به این امر توجه کرده و این سیاست اشتباه را که بسیار رواج پیدا کرده، جبران کنیم.

انتهای پیام/۸۲۰۰۷/ط۳۰/ظ۱۰۰۴

منبع : خبرگزاری فارس