رئیس اداره ثبت احوال گچساران با بیان این‌که بیشترین آمار طلاق در گچساران، به حوزه شهری این شهرستان اختصاص دارد، گفت: امسال در زمینه ثبت ازدواج در گچساران با کاهش ۱۶درصدی نسبت به سال گذشته مواجه شده‌ایم.

به گزارش خبرگزاری فارس از ، عطاالله گرجی‌نژاد امروز در جمع خبرنگاران این شهرستان ضمن تبریک هفته ثبت احوال به کارکنان این مجموعه اظهار کرد: اسناد سجلی سند هویتی بسیار مهم یک فرد به شمار می‌رود که نقشی اساسی و غیر قابل انکار در برنامه‌ریزی و تدوین برنامه‌های توسعه  اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی یک دارد.

گرجی‌نژاد در پاسخ به سئوال خبرنگار فارس مبنی بر آمار تولد امسال گچساران، تصریح کرد: از ابتدای امسال تاکنون یک هزار و ۹۳۵ تولد در اداره ثبت احوال گچساران به ثبت رسیده است که این آمار نسبت به سال گذشته که یک هزار و ۸۲۱ تولد بوده از رشد ۶٫۵ درصدی برخوردار بوده است.

رئیس اداره ثبت احوال گچساران با اشاره به آمار طلاق در این شهرستان ابراز کرد: در سال گذشته ۲۳۶ مورد طلاق به ثبت رسیده در صورتی که در مدت مشابه امسال، این آمار با یک‌درصد کاهش به ۲۳۴ مورد کاهش یافته است.

گرجی‌نژاد در پاسخ به سئوال دیگر فارس مبنی بر دلایل طلاق در گچساران گفت: در حال حاضر بیشترین طلاق‌ در حوزه شهری گچساران بوده است که البته دلایل این پدیده باید توسط کارشناسان امر بررسی شود اما بیکاری، فقر، عدم شناخت کافی زوجین از همدیگر و تأثیرات روانی و اجتماعی نامطلوب استفاده از ماهواره نیز با به خطر انداختن کیان خانواده‌ها از دلایل مهم این پدیده اجتماعی به شمار می‌رود.

وی با بیان این‌که در زمینه ازدواج امسال در گچساران با کاهش ۱۶ درصدی نسبت به سال گذشته روبرو شده‌ایم، متذکر شد: امسال نسبت به سال گذشته با افزایش پنج درصدی طلاق در حوزه شهری مواجه شده‌ایم.

انتهای پیام/۸۲۰۱۴/ج۳۰

منبع : فارس نیوز