یاسوج – ایرنا – رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد بدون اشاره به آمار، گفت: کالاهای اساسی مورد نیاز مردم این استان در ماه رمضان امسال ذخیره سازی، قیمت گذاری و عوامل توزیع آنها نیز مشخص شده است.

به گزارش خبرنگار ایرنا، داریوش دیودیده پیش از خطبه های نماز جمعه یاسوج افزود: اقدامات لازم برای برپایی نمایشگاه های ضیافت و فروش فوق العاده ویژه ماه رمضان امسال از اواخر هفته آینده در آغاز خواهد شد.

وی بیان کرد: آمادگی مناسب و مطلوبی از سوی مسوولان سازمان صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد برای ماه رمضان امسال ایجاد شده و هیچگونه نگرانی در زمینه کمبود کالاهای اساسی مورد نیاز مردم استان در این ماه وجود نخواهد داشت.

دیودیده اظهار کرد: نظارت ها و بازرسی های کارشناسان سازمان صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد بر قیمت ها و نحوه ارایه خدمات در ماه رمضان امسال تشدید می شود.

وی عنوان کرد: در صورت همکاری و مشارکت همه جانبه مردم کهگیلویه و بویراحمد امر نظارت و بازرسی در ماه رمضان امسال به نحو مطلوبتری انجام خواهد شد.

دیودیده ابراز داشت: حدود ۹۹ درصد فعالیت های صنعتی و تمام فعالیت های معدنی در کهگیلویه و بویراحمد از سوی بخش خصوصی انجام می شود و تعدادی از واحدهای صنعتی این استان که در گذشته بنا به دلایلی راکد بودند از سوی مردم و سرمایه گذاران استان و بدون دریافت تسهیلات بانکی به طور مجدد فعال شدند.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد افزود: این امر نشان می دهد که چنانچه مردم استان با آگاهی و مطالعه کافی، تامین زیرساخت های لازم و حمایت های دولت وارد عرصه فعالیت های اقتصادی به ویژه حوزه صنعت شوند بخش عمده ای از مشکلات این عرصه مهم برطرف می شود.

دیودیده گفت: یکی از برنامه هایی که سازمان صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد تصمیم دارد آن را به طور جدی در سال ۹۳ پیگیری کند توسعه صنعت فرش دستباف در این استان است.

وی بیان کرد: فعالان فرش دستباف کهگیلویه و بویراحمد شناسایی و از آنان حمایت می شود و در زمینه ارایه آموزش، تامین مواد اولیه و تعیین بازارهای هدف نیز با افراد علاقمند و توانمند این حوزه همکاری لازم از سوی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان انجام خواهد شد.

دیودیده اظهار کرد: پیش بینی می شود با رونق صنعت فرش دستباف در کهگیلویه و بویراحمد معضل بیکاری این استان تا حد قابل ملاحظه ای کاهش یابد.

وی عنوان کرد: توسعه صادرات کالاهای صنعتی، کشاورزی و خدمات مهندسی در دستور کار مسوولان سازمان صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد قرار دارد زیرا با افزایش توان صادراتی این استان می توان گام های مهمی در زمینه ارزآوری، ایجاد اشتغال و ارتقای تولید برداشت.

دیودیده ابراز داشت: یکی از مهمترین برنامه های امسال سازمان صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد آن است که با کمک صنعتگران، کشاورزان و بخش های خدمات و حمل و نقل این استان بخش صادرات استان تا حد قابل قبولی ارتقا داده شود.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد افزود: این سازمان به دنبال آن است که برای تامین منابع مالی طرح های تولیدی، صنعتی و معدنی استان تنها به تسهیلات بانکی اتکا نشده بلکه از طریق مشارکت و سرمایه گذاری مردم در بخش های صنعتی، معدنی، ایجاد مراکز خرید و راه اندازی بازارهای زنجیره ای اقدام کند.

دیودیده گفت: ایجاد واحدهای صنفی و خدماتی که علاوه بر پاسخگویی به نیازهای اساسی مردم کهگیلویه و بویراحمد نیاز گردشگران این استان را نیز تامین کند از سایر برنامه های سازمان صنعت، معدن و تجارت استان خواهد بود.

وی بیان کرد: شرایط مطلوبی در زمینه بهبود فضای اقتصادی کهگیلویه و بویراحمد آغاز شده هر چند که مشکلاتی در این راستا وجود دارد.

دیودیده با اشاره به اینکه برنامه ریزی های لازم برای رفع این مشکلات از سوی متولیان امر در خال انجام است، اظهار کرد: در صورت کاهش چنین معضلاتی زمینه لازم برای شتاب بخشی و حضور هر چه بیشتر بخش خصوصی کهگیلویه و بویراحمد در فعالیت های اقتصادی فراهم شده و استان در بحث اقتصادی در جایگاه شایسته ای قرار می گیرد.

۷۵۳۵/۶۷۱

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبیر
<a href="mailto:' newsroom@.ir

منبع : خبرگزاری ایرانا