معاون سیاسی واجتماعی استانداری کهگیلویه و بویراحمد گفت: طرح جامع پدافند غیرعامل استان به صورت مطالعه شده و علمی توسط دانشگاه یاسوج و با همکاری دستگاه های اجرایی استان و مشاور تدوین و به اجرا در می آید.

یاسوج ۲۴؛سیدمحمدکاظم نظری امروز در جلسه روسای کارگروه های پدافند غیرعامل استان، اظهار داشت: این طرح در راستای پیشگیری و انجام واکنش به موقع در برابر آسیب ها، خطرات احتمالی و مدیریت بحران ها در حوزه زیرساخت ها، زیست محیطی و افزایش سطح آگاهی مردم بخصوص در زمان وقوع بحران خواهد بود.
نظری تصریح کرد: با تدوین این طرح، طرح ها و پروژه های عمرانی و زیرساختی و حوزه های خدماتی در استان دارای پیوست پدافندغیرعامل به لحاظ سخت افزاری و نرم افزاری خواهند شد.
وی با تاکید به اینکه، مساله پدافندغیرعامل اهمیت حیاتی دارد وهمواره مورد تاکید مقام معظم رهبری، رئیس جمهوری و مسئولان اجرایی کشور است، افزود: پدافندغیرعامل در افزایش اقتدار ملی و تقویت بنیه و ضریب امنیتی منطقه و کشور بسیار موثر بوده و در زمان بحران باعث کاهش چشمگیر خسارات خواهد شد.
معاون سیاسی واجتماعی استانداری بر تبیین موضوعات مهم در زمینه مبانی، ضرورت ها، اهمیت، اهداف و پیامدهای پدافند غیرعامل تاکید کرد و افزود: برای دست یابی به یک طرح جامع و علمی موثرهمه مدیران دستگاه های اجرایی آمار و اطلاعات لازم را در اختیار مشاور و مجری طرح قرار دهند.
وی با اشاره به اینکه، ۱۷ کارگروه مختلف در رابطه با پدافند غیرعامل در استان فعالیت دارند و این کارگروه ها باید در حیطه وظایف خود با انجام اقدامات پیشگیری آمادگی سیستم خود را برای وقوع هرگونه حادثه ای حفظ کنند، تاکید کرد: برای تحقق طرح بومی و جامع پدافند غیرعامل استان همه دستگاه های اجرایی پای کار باشند.
نظری گفت: طبق برنامه زمانبندی تدوین طرح یا سند پدافند غیرعامل استان تا پایان سال جاری است و از ابتدای سال ۹۸ این طرح باید عملیاتی و وارد مرحله اجرا شود.

انتهای پیام/