کارگاه نقد و بررسی اثر داستانی (تفنگ پدر بر بام های تهران) با حضور شاعران و داستان نویسان استان کهگیلویه و بویراحمد برگزار شد.

سایت مردم استان ک و ب – کارگاه نقد و بررسی اثر داستانی (تفنگ پدر بر بام های تهران) با حضور شاعران و داستان نویسان استان برگزار شد.
حمید صفایی از اهالی ادبیات و از منتقدین این حوزه در این کارگاه آموزشی و ادبی این اثر حسن بهرامی نویسنده هم استانی را مورد نقد و بررسی قرار داد.
صفایی در ابتدای این کارگاه کتاب (تفنگ پدر بر بام های تهران) را از محدود آثار داستانی ادبیات انقلاب اسلامی و دفاع مقدس در استان خواند و گفت: تا کنون در استان ما بیشتر شاهد تولید و جمع اوری خاطرات انقلاب اسلامی و جنگ بوده ایم و اگر هم کار داستانی صورت گرفته بیشتر کوتاه و در حد محدود بوده است.
صفایی با اشاره به اینکه اثر داستانی بهرامی یک اثر رئال است اضافه کرد: این اثر در مورد یک شخصیت بومی است که داستان انقلاب را روایت می کند.
وی در ادامه در نقد کتاب (تفنگ های پدر بر بام های تهران) گفت:شخصیت پردازی خیلی خوبی در کتاب صورت گرفته است و لحن و زبان اثر بسیار محکم است.
صفایی هم چنین از نویسندگان هم استانی خواست تا به این بخش ورود کنند چرا که در این بخش سوژه های زیاد و اثرگذاری برای کار وجود دارد.
در پایان این کارگاه شرکت کنندگان به ارایه نظرات دیدگاه های خود در مورد این اثر و ادبیات انقلاب و دفاع مقدس پرداختند.
شهربانو پاک نژاد مدیر واحد آفرینش های ادبی حوزه هنری کهگیلویه و بویراحمد در پایان این کارگاه گفت: برگزاری کارگاه های ادبی و آموزشی و بررسی و تحلیل آثار شاعران و نویسندگان هم استانی از جمله برنامه های واحد آفرینش های ادبی در سال جاری می باشد.

ketab (1) ketab (2) ketab (3) ketab (4) ketab (5) ketab (6) ketab (8)