رئیس شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر باشت گفت: برگزاری کارگاه‌های آموزشی برای عموم افراد به خصوص برای والدین نوجوانان دانش‌آموز در راستای پیشگیری از مصرف مواد مخدر در اجتماع بسیار موثر بوده است.

به گزارش خبرگزاری فارس از باشت، ظهر امروز نشست شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان باشت با حضور فرماندار، امام جمعه و سایر اعضای شورا در محل برگزاری جلسات فرمانداری شهرستان باشت برگزار شد.

یزدان محمدی در این جلسه حفظ وحدت مسلمانان را بزرگترین برگ برنده در برابر استکبار جهانی دانست که قلب مسلمانان را نشانه رفته و با ایجاد تفرقه میان مسلمانان سعی بر ضربه زدن به اسلام دارند.

رئیس شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر باشت، برگزاری جلسات این شورا را تاکنون بسیار موثر و مفید برشمرد و اظهار کرد: همیشه در هر عرصه‌ای تعامل مردم با دستگاه بوده که موجب پیروزی و موفقیت در اجرای اقدامات سازنده در اجتماع شده است.

وی ادامه داد: در این راستا باید مسئولان برای اجرای برنامه‌های فرهنگی در خصوص مبارزه با مواد مخدر از خود افراد جامعه استفاده کنند.

این مسئول افزود: اگر چه اقدامات دستگاه‌های قضایی و نیروی انتظامی در سطح شهرستان بسیار مهم و خوب بوده اما باید مشارکت مردمی در اطلاع‌رسانی و فرهنگ‌سازی عمومی را حائز اهمیت دانست و گفت: تلاش کنیم که با برنامه‌ریزی مناسب، روزی را رقم زنیم که نیاز به ورود دستگاه‌های نظامی در این خصوص نباشد و مردم خود در رعایت قوانین مأمور باشند.

محمدی متذکر شد: برگزاری کارگاه‌های آموزشی برای عموم افراد به خصوص برای والدین نوجوانان دانش‌آموز در راستای پیشگیری از مصرف مواد مخدر در اجتماع بسیار موثر بوده اما ضمن پایین آمدن سن اعتیاد در جامعه باید با برنامه‌ریزی و نظارت کافی به ایجاد کارگاه‌های آموزشی برای دانش‌آموزان پرداخت چرا که بزرگترین تهدیدات مواد مخدر در اجتماع امروز برای نوجوانان در مدارس است.

فرماندار باشت ادامه داد: نقش روحانیون و طلاب در اطلاع‌رسانی عمومی از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است بنابراین ضمن تعامل سایر نهادهای فرهنگی، این افراد نیز همت خود را به کار بسته و برای ایجاد جامعه‌ای سالم با شهروندانی سالم قدم بردارند.

وی برگزاری منظم این شورا را و تلاش همه اعضا مبنی بر اجرای مصوبات را تاکنون اثر بخش و مطلوب ارزیابی کرد و با ابراز خرسندی از این موضوع آن را موجب امیدواری برای مبارزه قاطع با مصرف مواد مخدر برشمرد.

انتهای پیام/۸۲۰۰۹/ط۳۰

منبع : فارس نیوز