استاندار کهگیلویه و بویراحمد از پروژه سیمان مارگون بویراحمد به عنوان بزرگترین طرح سرمایه گذاری در استان یاد کرد و گفت:هم اکنون تمام دستگاه ها و تجهیزات این پروژه نصب شده و تا پایان سال جاری افتتاح خواهد شد.

سایت مردم استان (ک و ب)؛ استاندار از پروژه بویراحمد به عنوان بزرگترین طرح سرمایه گذاری در استان یاد کرد و گفت:هم اکنون تمام دستگاه ها و تجهیزات این پروژه نصب شده و تا پایان سال جاری افتتاح خواهد شد.

  در نشست بررسی مسکلات این طرح در گفت و گو با  ایرنا افزود:کارخانه سیمان مارگون با ۲۰۰ میلیارد تومان سرمایه تاکنون ۱۱۶ میلیارد تومان هزینه داشته که ۵۵ میلیارد تومان آن سهم آورده سرمایه گذار و ۶۱ میلیارد تومان نیزتسهیلات بانکی است.

وی بیان کرد: کارخانه سیمان مارگون در زمینی به مساحت ۵۰ هکتار ساخته شده و ۳۶ کیلومتر مربع نیز معدن دارد.

خادمی با اشاره به اینکه کارخانه سیمان سه هزار و ۳۰۰ تنی مارگون نقش مهمی در توسعه اقتصادی کهگیلویه و بویراحمد خواهد داشت، اظهار کرد: این کارخانه هم اکنون ۸۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و نباید مسائل جزئی مانع روند پیشرفت آن شود.

وی تامین آب، گاز، برق، تعریض جاده دسترسی به کارخانه، اخذ سند زمین و افزایش حجم معدن کوهی را از مهمترین مشکلات این طرح اعلام کرد و گفت:دستورات لازم برای رفع سریع این مشکلات به دستگاه های اجرایی مربوطه صادر شده است.

خادمی افزود:مشکلات استانی که روند اجرای این پروژه مهم را کند کرده است باید در کوتاه مدت برداشته شوند.