مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد گفت: همزمان با میزبانی جشنواره فیلم فجر در یاسوج، فیلم «چ» اثری از ابراهیم حاتمی‌کیا در یاسوج به نمایش درمی‌آید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی استان کهگیلویه وبویراحمد امین کمالوندی اظهار کرد: تاکنون ۷۰ درصد فیلم‌هایی که باید به مناسبت میزبانی یاسوج در این شهر به نمایش در آینده مشخص شده‌اند.
وی با بیان اینکه ۲۰ فیلم در مدت ۱۰ روز در این استان اکران می‌شوند افزود: فیلم‌های کارگردانان بزرگی در این ۲۰ اکران را خواهیم داشت که مهم‌ترین فیلم از آن کارگردان برجسته کشور یعنی ابراهیم حاتمی‌کیا با موضوع زندگی شهید چمران و با نام «چ» خواهد بود.
این مسئول گفت: تاکنون اکران فیلم‌های کارگردانانی همچون فریدون جیرانی، رخشان بنی‌اعتماد، رضا عطاران، کیانوش عیاری و حمید نعمت‌الله در این جشنواره و در یاسوج حتمی شده است.
کمالوندی افزود: این فیلم‌ها که بخش سودای سیمرغ جشنواره و بخش مسابقه ایران هستند برای نخستین بار در یاسوج به اکران در خواهند آمد.

وی با بیان اینکه با برگزاری این جشنواره در سطوح ملی بیش از پیش معرفی خواهد شد، خاطرنشان کرد: در این ماه که تقریبا بهار هنر استان است از همه مسئولان استانی انتظار داریم بیش از پیش ما و عرصه هنر را در زمینه‌های مختلف برای برگزاری هر چه بهتر این جشنواره یاری کنند.

منبع : سایت اسلامی