یاسوج – ایرنا -مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه بیش از ۳۰ هزار نفر در این استان در بخش صنایع دستی فعالیت دارند گفت:تاکنون از این تعداد چهار هزار نفر شناسایی و شناسنامه دار شده است.

به گزارش خبرنگار ایرنا محمود باقری یکشنبه شب در نشست با اصحاب رسانه و مطبوعات افزود:شناسایی این افراد و ساماندهی آنان به منظور حمایت همه جانبه در دستور کار است.

وی به درآمدزا و اقتصادی بودن حوزه صنایع دستی اشاره کرد و گفت: فعال کردن خوشه های کسب و کار در این حوزه به شکوفایی این بخش کمک شایانی می کند.

باقری ریسندگی، رنگرزی، بافندگی، جمع آوری، فروش و صادرات را از مهمترین خوشه های کسب کار در حوزه صنایع دستی عنوان کرد و افزود: باید با شناسایی و آموزش افراد این خوشه ها را در کهگیلویه و بویراحمد فعال کرد.

وی نبود بازارچه مناسب ویژه فروش صنایع دستی هنرمندان کهگیلویه و بویراحمد را یکی از مشکلات اساسی این بخش خواند و اظهار کرد: دست بافته های زنان این استان از سوی دلالان هر متر مربع ۳۰ هزار تومان خریداری و در بازارهای استان های همجوار تا مترمربعی ۲۰۰ هزار تومان به فروش می رسد.

باقری از رسانه ها به عنوان چشم بیدار و گوش شنوا یاد کرد و گفت: انتظار می رود اصحاب رسانه کهگیلویه و بویراحمد ظرفیت های متعدد این استان در حوزه های میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری را معرفی و زمینه را برای شکوفایی هرچه بیشتر این بخش ها فراهم کنند.

۵۶۶/۷۵۳۳

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبیر
<a href="mailto:' newsroom@.net

منبع : خبرگزاری ایرانا