عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس از پشت پرده های استیضاح وزرا که توسط عده ای از نمایندگان با دوگانگی رفتاری ایجاد می شود، می گوید.

یاسوج ۲۴: سید حسین نقوی حسینی نماینده شهرستان های ورامین، پیشوا و قرچک در از های وزرا در مجلس خبر داد و بیان کرد: چندی پیش فرم‌هایی بین نمایندگان مبنی بر پس گرفتن امضاء خود درباره وزرا بین نمایندگان توزیع شد که پس از بررسی این موضوع رد پای دولتی‌ها در این مسئله پیدا شد.

وی ادامه داد: این اقدام دولتی ها نه در جایگاه و منزلت ساختار قوه مجریه است و نه در شأن قوه مقننه، اما ما شاهد هستیم کخ برخی نمایندگان بنا به لابی هایی که با دولتی ها دارند و یا منافع آنها و مطالبات آنها به خطر می افتد دست به دامن اعاده ی طرح استیضاح وزرا می شوند.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس در تشریح جزئیات این پشت پرده ها به تفاوت جنس استیضاح علی ربیعی اشاره کرد و گفت: جنس این استیضاح ناظر بر نظارت مجلس بر دستگاه اجرایی نیست بلکه با توجه به فضای موجود در مجلس باید گفت که استیضاح وزیر کار جنس متفاوتی دارد و شاید به مزاج همکاران خوش نیاید اما جنس این استیضاح باج خواهی و مطالبات شخصی است.

وی درباره نوع باج خواهی ها تشریح کرد: مثلا برخی می خواهند پسرشان مدیرعامل فلان شرکت شود و دیگری می خواهد دخترش در هیات مدیره فلان شرکت باشد و مطالبات دیگری که از این قبیل مطرح می گردد.

نماینده شهرستان های ورامین، پیشوا و قرچک در مجلس در ادامه افزود: با توجه به اینکه خود یکی از منتقدان دولت هستم و اصلا این دولت را قبول ندارم، نمی گویم این وزارتخانه در حوزه مدیریتی نقصان ندارد بلکه خیلی هم دارد اما اگر بخواهیم از این ابزار در راستای رسیدن به هدف های شخصی و مطالبات فردی استفاده کنیم و این خواستگاه ها را محور استیضاح قرار دهیم امری اشتباه است و معتقدم طرح این استیضاح با این فرضیه مناسب نیست.

وی گفت: من حتی از وزیر کار لیست نفراتی که بایت مطالبات شخصی دست به استیضاح زدند را بابت افشاگری طلب کردم اما وی از انتشار اسامی آنها امتناع کرد.

نقوی حسینی در ادامه تاکید کرد: یکی از نقدهای جدی بنده به دولت این است که ما این دولت را دولت مرفهیم میدانیم در صورتی که این انقلاب انقلاب پابرهنه هاست و این دولت دولت مرفهین بی درد است.

به گزارش ایسکانیوز؛ هرچقدر نقوی حسینی با استیضاح ربیعی مخالف بود از استیضاح آخوندی حمایت می کرد و دلیل موافقتش هم به بلاتکلیفی مسکن مهر مربوط می شد بطوری که وی درخصوص موضع مخالفانه خود در این باره اظهار داشت: صنعت مسکن شاخص توسعه کشورهاست،الان ۵ سال است که این صنعت خوابیده است و در پس آن هزار شغل تعطیل شده است و این امر موجب شده تا اقتصاد کشور متزلزل شود و این تنها معطوف به مسکن مهر یا غیره نیست بلکه امری کلی است.

وی تاکید کرد: وزیر که فقط نباید بگوید مسکن مهر مزخرف است بلکه باید برنامه اش را برای آن عنوان کند.

عضو کمیسیون امنیت ملی با تاکید بر عملکرد ضعیف وزارت راه و شهرسازی اعلام کرد: استیضاح آخوندی استیضاحی کارکردی در حوزه راه و شهرسازی است و همه نمایندگان بر این استیضاح مُسر هستند./ایسکانیوز