فرماندار چرام از پایلوت شدن شهرستان چرام برای مدیریت بحران و انجام مانورهای اضطراری خبر داد.

ابراهیم فتاح‌پور امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در چرام از پایلوت شدن شهرستان چرام به منظور مدیریت بحران و انجام مانورهای اضطراری خبر داد.

فرماندار چرام اظهار کرد: جهان امروز، جهان مخاطره آمیز هم از حیث اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی و هم از جهت طبیعی است.

وی با بیان اینکه کشور ما کشوری حادثه‌خیز است، عنوان داشت: از نظر زمین شناسی و ساخت زمین، یکی از بدترین گسل‌های کشور در از حوالی شهرستان دنا شروع شده و تا حوالی کازرون ادامه دارد.

این مسئول در ادامه با اشاره به این مطلب که طرح بازتوانی در سطح کشور برای آمادگی جامعه جهت مقابله با حوادث طبیعی توسط سازمان مدیریت بحران کشور برگزار می‌شود، خاطرنشان کرد: در همین راستا با رایزنی‌هایی که با معاون آمادگی و مقابله سازمان مدیریت بحران کشور داشتیم، شهرستان چرام به عنوان پایلوت انتخاب شده و همایشی جهت توانمندسازی مردم محلی برای مدیریت حوادث در این راستا برگزار خواهد شد.

فتاح‌پور با اعلام اینکه این همایش در پایان ماه مبارک رمضان برگزار خواهد شد، تصریح کرد: از اهداف برگزاری این همایش، آموزش استفاده از ظرفیت خود مردم، دهیاران و شوراهای اسلامی در همه ابعاد جهت مقابله با حوادث است.

مسئول ارشد اجرایی شهرستان چرام از حضور مسئولان کشوری در این همایش خبر داد و با بیان اینکه فلسفه مانورهای صوری و فرمایشی در حقیقت این است که خود را محک بزنیم، گفت: نقاط ضعف و قوت خود را در این همایش ارزیابی کرده و امکانات، تجهیزات و همچنین آمادگی روحی و روانی خود را بررسی می‌کنیم.

وی افزود: مدیریت بحران با اجرای این طرح در شهرستان چرام قصد دارد اقدامات پیشگیرانه، آمادگی، مقابله، بازسازی و بازتوانی را انجام دهد و مردم را نسبت به وظایف خود آگاه کنند تا در صورت بروز حوادث، اولین گروهی که در صحنه حاضر شوند مردم شهرستان باشند.

فرماندار چرام همچنین افزایش آگاهی‌های عمومی، انسجام دستگاه‌های اجرایی در راستای کاهش خطرپذیری، ارزیابی میزان آگاهی در مقابله با بلایای طبیعی، بررسی و شناسایی نقاط ضعف و قوت دستگاه‌های شهرستان، ترویج فرهنگ پیشگیری و کاهش اثرات بلایای طبیعی را از اهداف برگزاری این همایش عنوان کرد.

انتهای پیام/۸۲۰۰۲/و۳۰

منبع : فارس نیوز