رئیس جدید دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت: مردانه و با همه وجود به دنبال رفع مشکلات بهداشتی و درمانی استان هستم.

به گزارش خبرگزاری فارس از یاسوج، رضا چمن عصر امروز در نخستین نشست رسانه‌ای خود با خبرنگاران کهگیلویه و بویراحمد اظهار کرد: باید بپذیریم که در برهه کنونی مواجه با بیشترین مشکلات حوزه بهداشت و درمان در ۱۸ سال اخیر استان هستیم.

وی با درخواست از خبرنگاران برای پرداختن به موضوعات کلان حوزه بهداشت و درمان تصریح کرد: امروز باید پیش از این که موضوعات سیاسی و شبه‌ سیاسی را مد نظر قرار دهیم از علل مرگ و میرهای بی‌حساب و کتاب در استان بگوییم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج با نگران کننده یاد کردن از برخی موضوعات حاشیه‌ای در این استان تصریح کرد: در بسیاری از همایش‌های علمی و تخصصی که شرکت می‌کنیم وقتی با مسئولان و متخصصان دیگر استان‌ها هم صحبت می‌شویم از اختراعات و ابداعات و تألیفات سخن می‌گویند اما وقتی با هم استانی‌های خود هم کلام می‌شویم تنها از عزل و نصب‌ها و تغییر و تحولات سخن به میان می‌آورند که دردی بزرگ برای استان است.

این مسئول ارشد حوزه سلامت و بهداشت استان کهگیلویه و بویراحمد در بخش دیگری از اظهارات خود در جمع خبرنگاران، خود را فرزند روستازاده این استان دانست و گفت: برای رفع مشکلات درمانی روستا دغدغه خاطر دارم و مناطق محروم و دورافتاده را بیش از گذشته مورد توجه قرار می‌دهم.

چمن به دیدار چند روز اخیر خود از مراکز بهداشتی و درمانی شهر یاسوج و به خصوص اورژانس بیمارستان امام خمینی این شهر گفت و افزود: وقتی صف طولانی بیماران در اورژانس را دیدم لرزه بر اندامم افتاد و دستور دادم ولو با هزینه شخصی خود هم که شده در روزهای تعطیل دو پزشک در اورژانس آن بیمارستان به مردم خدمت کنند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج در ادامه با درخواست از رسانه‌ها برای کمک بیشتر در حوزه پیشگیری گفت: از رسانه‌ها می‌خواهم که در بحث آموزش و امر پیشگیری ما را بیش از سایر حوزه‌ها یاری کنند چرا که در حوزه سلامت هم اصول و فروعی داریم.

این مسئول تصریح کرد: اصول در کار ما در وهله نخست اصل عدالت  و همکاری بین بخشی و استفاده از تکنولوژی مناسب است و در فروع نیز مهم‌ترین بخش آموزش و پیش‌گیری است.

چمن با قدردانی از نگاه علمی و فارغ از مسائل سیاسی استاندار کهگیلویه و بویراحمد به بخش درمان و سلامت استان گفت: خادمی تاکنون در یک مورد هم از من نخواسته که وارد جزئیات شوم یا برای نمونه کسی را مطابق با میل استاندار عزل و نصب کنم و به همین خاطر سعی ما بر این است که علاوه بر تعامل با مسئولان ارشد استانی و نمایندگان و استفاده از خرد جمعی آن‌ها به دور از هرگونه نگاه منطقه‌ای و سیاسی تنها به فکر رفع مشکلات عدیده مردم در این حوزه باشیم.

انتهای پیام/۲۵۷۱/ش۳۰

منبع : خبرگزاری فارس