فرمانده سپاه فتح کهگیلویه و بویراحمد گفت: پیوند بیشتر نسل جوان و ارزش‌ها با ایجاد مراکزی همچون مرکز فرهنگی دفاع مقدس حاصل می‌شود.

به گزارش خبرگزاری فارس از ، یونس امیری عصر امروز در حاشیه مراسم تودیع و معارفه مدیرکل سابق و جدید حفظ آثار و ارزش‌های دفاع مقدس ، اظهار داشت: با توسعه مراکز فرهنگی از جمله مراکزی که با هشت سال دفاع مقدس سر و کار دارند فرهنگ ایثار و شهادت ترویج می شود.

فرمانده ارشد نظامی در کهگیلویه و بویراحمد ابراز داشت: باید با این رویکرد در به ساخت و تجهیز این‌گونه مراکز فرهنگی اهتمام ورزید.

امیری ادامه داد: یکی از این مراکز که نقش مهمی در ترویج ارزش‌های دفاع مقدس دارد مرکز فرهنگی دفاع مقدس است که ایجاد آن در مرکز استان یک ضرورت است. 

فرمانده سپاه فتح تأکید کرد: عملیات احداث این مرکز اردیبهشت ۹۳ در زمینی به مساحت سه هزار متر آغاز می‌شود.

وی بیان کرد: دو هزار متر از این مجموعه به فضای حفظ آثار شهدا و رزمندگان اختصاص داده می‌شود و در بقیه نیز آمفی تئاتر و استخر احداث خواهد شد.

امیری تصریح کرد: اعتبار این مجموعه از سوی ستاد نیروهای مسلح تامین و بخشی نیز از اعتبارات استانی استفاده خواهد شد.

وی، هدف از احداث این مرکز را ترویج فرهنگ دفاع مقدس عنوان کرد و بیان داشت: گسترش چنین اماکنی موجب ایجاد پیوند بیشتر جوانان و نسل جوان با ارزش‌های دفاع مقدس می‌شود.

فرمانده سپاه فتح استان ابراز امیدواری کرد که احداث این مجموعه در کمترین زمان ممکن صورت گیرد و بتواند در معرفی آثار و ارزشهای دفاع مقدس موثر باشد.

امیری، خواستار همکاری هرچه بیشتر مسئولان برای راه‌اندازی چنین مرکزی در استان شد و گفت: هر چه بر روی فرهنگ ایثار کار شود در مقابل تهاجم فرهنگی مصون خواهیم بود.

انتهای پیام/۸۲۰۰۹/ذ۳۰

منبع : فارس نیوز