مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کهگیلویه و بویراحمد گفت: اعتباری افزون بر یک ‌میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال امسال برای کانون‌های فرهنگی هنری گچساران پیش‌بینی شده است.

به گزارش خبرگزاری فارس از ، حجت‌الاسلام رضا قاسمی عصر امروز در مراسم افتتاحیه طرح اوقات فراغت کانون‌های فرهنگی هنری مساجد که در محل مسجد صاحب‌الزمان این شهرستان برگزار شد با تاکید بر لزوم حمایت از کتابخانه‌های بسته گفت: دبیرخانه کانون‌های فرهنگی هنری مساجد در خصوص کتابخانه‌های بسته دارای درجه یک تا چهار حمایت‌های لازم را انجام می‌دهد.

وی افزود: کانون‌های فرهنگی هنری دارای کتابخانه در راستای بازرسی و لحاظ کردن درجه‌بندیا، اطلاعات خود را به دبیرخانه اعلام کرده تا حمایت‌های لازم در این خصوص انجام شود.

مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به برگزاری نمایشگاه‌های آثار فعالان کانون‌های فرهنگی هنری مساجد بر توجه ویژه و جدی گرفتن آثار برای ارائه به نمایشگاه تاکید کرد.

قاسمی با اشاره به مناسبت هفته مساجد بر گرامید‌اشت این هفته تاکید کرد و گفت: در این خصوص اجرای برنامه‌های ویژه هفته مساجد در یکی از مساجد گچساران ضروری است.

وی فعالیت‌های کانون‌های روستایی را مهم دانست و در این خصوص گفت: کانون‌های فرهنگی هنری روستایی نقش مهمی در راستای اهداف تعریف شده کانون مساجد دارد که اجرای برنامه‌های فرهنگی هنری در این مراکز با حضور دهیاران و امامان جماعت بسیار تاثیرگذار است.

قاسمی در مراسم افتتاحیه طرح اوقات فراغت کانون‌های فرهنگی هنری مساجد گچساران با اشاره به لزوم تخصیص اعتبارات برای برگزاری برنامه‌های مختلف گفت: در سال ۹۳ افزون بر یک‌ میلیارد و ۳۰۰ میلیون زیال به کانون‌های فرهنگی هنری گچساران اختصاص یافته است.

این مسئول در امور مساجد کهگیلویه و بویراحمد از ساخت تابلوهای ویژه کانون‌های فرهنگی هنری گچساران خبر داد و خاطرنشان کرد: تابلو‌های ویژه کانون‌های فرهنگی هنری مساجد گچساران که به نوعی شناسنامه و معرف این مراکز بوده، ساخته شده است که به زودی بر سردرب این کانون‌ها نصب می‌شود.

قاسمی در پایان با بیان اینکه امسال اساس کار بر کیفیت‌سازی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد است، بر کیفیت‌بخشی به برنامه‌های این کانون‌ها تاکید کرد.

انتهای پیام/۸۲۰۱۴/م۳۰

منبع : فارس نیوز