گچساران – ایرنا – شهرستان گچساران به عنوان به بام نفتی ایران با تقدیم شش شهید در دوران مبارزه با رژیم ستم شاهی طاغوت از پیشتازان حمایت از انقلاب اسلامی ایران است.

به گزارش خبرنگار ایرنا، حادثه مسجد جامع شهر دوگنبدان که پس از آن با نام مسجد شهیدان مزین گشت داستان حماسه سازی های جوانان این مرز و بوم برای حاکم کردن ارزش های اسلامی بر کشور ایران است.

درگیری مسلحانه انقلابیون در آبان سال ۵۷ و مقاومت جانانه جوانان گچساران در باغستان شیرخورشیدی(هلال احمر) منجر به پرپر شدن جوانانی همچون شهیدان پرویزی، پارسی، امینی، بلادیان، کیامرثی و پرویزی شد.

از افتخارات دیگر این شهرستان زرخیز اعتصاب کارگران شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران است که به اعتقاد بسیاری کمر سلطه پهلوی را شکست بیانگر نقش بی بدیل مردم گچساران در پیروزی انقلاب اسلامی است.

اعتصاب فرهنگیان و دانش آموزان و فعالیت کسبه بازار دامنه مقاومت مردم این دیار در مقابل کفر را همه گیر کرد.

رییس ستاد دهه فجر انقلاب اسلامی گچساران گفت: با هدف ثبت خاطرات روزهای حماسه و خون در تاریخ انقلاب اسلامی جشن پیشتازان انقلاب در این شهرستان برگزار می شود.

یدالله مرادی افزود: در این جشن از فعالان انقلابی دهه ۵۰ و ۶۰ تجلیل و رویدادهای آن روزها از زبان شاهدان عینی بیان می شود.

وی اظهار کرد: این آیین همزمان با پنجمین روز از دهه فجر انقلاب اسلامی در مسجد شهیدان شهر دوگنبدان برپا خواهد شد.

۸۱۴۳/۶۷۱

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبیر
<a href="mailto:' newsroom@.net

منبع : خبرگزاری ایرانا