یاسوج ۲۴: حجت‌الاسلام سید امان الله حسینی‌صدر ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمع این هفته شهر یاسوج با تسلیت سالروز شهادت اما سجاد(ع) اظهار کرد: آن حضرت در بدترین شرایط ممکن رسالت خود را در تبلیغ دین انجام دادند و پیام رسان شایسته‌ای برای حادثه عاشورا بودند. امام جمعه موقت شهر یاسوج افزود: آن امام مدت […]

یاسوج ۲۴: حجت‌الاسلام سید امان الله حسینی‌صدر ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمع این هفته شهر یاسوج با تسلیت سالروز شهادت اما سجاد(ع) اظهار کرد: آن حضرت در بدترین شرایط ممکن رسالت خود را در تبلیغ دین انجام دادند و پیام رسان شایسته‌ای برای حادثه عاشورا بودند.

امام جمعه موقت شهر یاسوج افزود: آن امام مدت زیادی بعد از عاشورا در قید حیات بودند و ۳۷ سال شیعیان را هدایت کردند و از شریعت آسمانی جدش دفاع کردند و از لحظه‌ای که امامت ایشان آغاز شد تلاش زیادی برای این که اسلامی که منحرف شده بود را به مسیر اصلی بازگردانند و از هیچ حرکت و اقدامی جهت دفاع از اسلام فروگذار نکردند.

وی در ادامه به مناسبت‌های مختلف هفته به خصوص هفته نیروی انتظامی اشاره کرد و سالگرد شهادت سردار حسین همدانی شهید مدافع حرم را تسلیت گفت.

امام جمعه شهر یاسوج در بخش دیگری از اظهارات خود به حادثه جمعه بازار اشاره و اظهار کرد: آیا حتما باید حادثه‌ای رخ دهد تا دست به کار شویم این که به جای جمعه بازار هفته بازار است و مکان مناسبی نیست.

وی گفت: شورای شهر و شهردار وظیفه خود را انجام دهند و مطابق با قانون اقدام شود و این مکان که ۴۵۰ مجوز داشته تا ۹۰۰ غرفه دار آنجا کار می‌کنند که اگر جرقه‌ای در آن بیفتد اتفاق بدی خواهد افتاد.

حسینی‌صدر به هفته نیروی انتظامی اشاره کرد و گفت: امنیت در هر نقطه ای از هر چیزی مهمتر است و این که ترقه‌ای در یک رژه اتفاق می‌افتد و جمهوری اسلامی موشک جواب می‌دهد به دلیل اهمیت امنیت است.

وی در بخش دیگری از اظهارات خود با بیان این که برای امنیت به کشورهای منطقه هم نگاه می‌کنیم افزود: برای مثال اگر در کشور عراق امنیت باشد به نفع کشورهای همسایه از جمله ماست.

این خطیب جمعه به عوامل موثر در موفقیت نیروی انتظامی اشاره کرد و گفت: ایمان به خدا و اتصال به مردم مهم ترین شاخصه است و پلیس وقتی پشتوانه مردمی دارد در ماموریتش موفق خواهد شد به خصوص نیروی انتظامی که در نقطه به نقطه باید امنیت را برقرار کند.

امام جمعه موقت یاسوج با اشاره به این که امروز نیروی انتظامی ما مقتدر و تحصیل کرده و آموزش دیده است افزود: آنها در همه جا از جمله در مرزها نقطه‌های آلوده ناامنی را پاک کرده‌اند.

وی با بیان این که مردم باید اعتماد به نفس به نیروی انتظامی بدهند خاطرنشان کرد: باید آنها را برای پاک کردن از آسیب‌ها مثل مواد مخدر و فسادها یاری کنیم و سازماندهی و مدیریت هم می‌تواند اقتدارساز برای انجام ماموریت‌ها باشد.

حسینی‌صدر به حمایت‌های رهبری از نیروی انتظامی اشاره کرد و گفت: نیروی انتظامی باید نظم را همیشه سرلوحه کار قرار داده و به موقع وارد میدان شود که این چنین بوده است.

امام جمعه موقت یاسوج به نیاز همکاری سایر دستگاه‌ها با نیروی انتظامی اشاره کرد و گفت: سپاه همکاری خوبی با نیروی انتظامی استان دارد و رسانه‌ها هم باید خدمات نیروی انتظامی را ترویج کنند و امیدواریم همچون گذشته با ایمان راسخ به وظایف خود عمل کنند.

وی به پیامدهای تلافی موشکی سپاه اشاره کرد و گفت: این مقر نزدیک مقر نیروهای امریکایی بود و معنایش این است که جمهوری اسلامی برای امنیت خود با هیچ چیزی معامله نمی‌کند و با هیچ کسی اهل مماشات در امنیت خود نیست.

حسینی صدر با بیان این که در این گونه عملیات‌ها فقط امریکایی‌ها و روس‌ها از پهپادها استفاده کردند خاطرنشان کرد: جمهوری اسلامی با موشک و هواپیما و بدون نیروی انسانی می‌تواند با دشمن خود مقابله کند و پیام اصلی آن به امریکا و اسراییل بوده است.

انتهای پیام/