معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری کهگیلویه و بویراحمد گفت: این هفته در شورای اداری پژوهش‌گران برتر تجلیل می‌شوند.

به گزارش از ، مجید محنایی عصر امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران به هفته پژوهش و برنامه‌های اجرایی شده در این هفته اشاره کرد و گفت: شورای اداری پنجشنبه پنجم دی ماه با موضوع تجلیل از پژوهشگران برتر ، مشکلات و معضلات پژوهش در و رفع آن‌ها برگزار می‌شود.

وی با بیان این‌که نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی استان با کیفیت مناسب به پایان رسید و قریب به ۶ هزار نفر از نمایشگاه بازدید کردند، گفت: در زمان برگزاری غرفه‌های برتر از نظر شکل و محتوا، پژوهش‌گران و دستگاه‌های برتر انتخاب شدند که در شورای اداری این هفته تجلیل می‌شوند.

محنایی، همکاری دستگاه‌های خدمات‌رسان در راستای افتتاح پژوهشکده تعلیم و تربیت و آماده‌سازی آن برای راه‌اندازی نمایشگاه را قابل تقدیر و یک اقدام جهادی دانست و افزود: در بحث راه‌اندازی نمایشگاه روحیه جهادی، هماهنگی تیمی و احساس مسئولیت خوبی مشاهده شد.

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری گفت: در شورای اداری استان از پژوهشگران، غرفه‌ها و دستگاه‌های برتر، دستگاه‌های خدمات‌رسان، رؤسای کمیته‌های ستاد هفته پژوهش و اعضای کمیته علمی تقدیر می‌شود.

وی گفت: در نشست شورای اداری استان با سخنرانی مسئول کمیته علمی روند انتخاب پژوهشگران و غرفه‌های برتر تشریح و مشکلات پژوهش در استان با سخنان پژوهش‌گر برگزیده سال تشریح می‌شود.

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد هفته پژوهش را فرصت مناسبی برای ارج نهادن به پژوهشگران عرصه دانش عنوان کرد و ادامه داد: شجاعت لازمه پژوهش بوده و بدون جدیت نمی‌توان وارد این مقوله شد.

وی اهداف مهم نظام جمهوری اسلامی ایران در عرصه علم و پژوهش را تجاری‌سازی علم دانست و گفت: امروزه در صورت ورود به این موضوع قادر به خودکفایی هستیم و دشمنان نظام نیز از همین موضوع واهمه دارند.

محنایی در خاتمه بیان داشت: پژوهش و تحقیق از عوامل موثر در پیشرفت جوامع بوده که باید مورد توجه ویژه‌ قرار گیرد.