رئیس اداره راه و شهرسازی گچساران از بازگشایی پل عبداللهی این شهرستان خبر داد.

فرامرز انصاری امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در گچساران اظهار داشت: پل عبداللهی با طولی افزون بر ۶۶ متر و گذشت ۱۹ سال از ساخت این پل با توجه به مشکلات اولیه ساخت، ترافیک و بار بیش از حد استاندارد، این پل دچار آسیب‌های جدی شد.

وی با بیان این‌که این پل یکی از پرترافیک‌ترین مسیرهای جنوب کشور است، افزود: ترمیم و بازسازی بخش‌های آسیب دیده این پل ارتباطی با توجه به اهمیت و جایگاه آن در تردد خودروها برای ما بسیار مهم بود.

رئیس اداره راه و شهرسازی گچساران تصریح کرد: برای ترمیم و بازسازی قسمت‌های تخریب شده پل عبداللهی جاده‌ای فرعی به طول یک کیلومتر در کنار این پل احداث شد و کار بازسازی و ترمیم آن آغاز شد.

انصاری با بیان این‌که به دلیل ناتوانی پیمانکار اولیه این پروژه در تکمیل آن وقفه‌ای کوتاه ایجاد شد، ادامه داد: بلافاصله با دومین پیمانکار که بومی نیز بود قرارداد بسته شد و  تعمیرات اساسی پل به سرعت انجام شد.

وی هزینه بازسازی قسمت‌های تخریب شده پل عبداللهی را افزون بر ۲۸۰ میلیون تومان عنوان کرد و گفت: در حال حاضر تمام نواقص فنی که از قبل در ساخت پل عبداللهی وجود داشت و قسمت‌های تخریب شده کنونی ترمیم و بازسازی شده است.

انصاری از بستن جاده کنارگذر پل عبداللهی خبر داد و عنوان کرد: به دلیل مسائل ایمنی جاده فرعی موقتی مسدود شده است.

گفتنی است، پل عبداللهی در ۱۷ کیلومتری گچساران واقع شده است.

انتهخای پیام/۸۲۰۰۱/م۲۰

منبع : خبرگزاری فارس