یاسوج- ایرنا- نماینده مردم گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی گفت: پس گرفتن دعوت از ایران برای ژنو دو مشروعیت و جایگاه حقوقی سازمان ملل متحد را زیرسووال برد.

غلامرضا تاجگردون روز پنجشنبه در گفت وگوی اختصاصی با ایرنا از اقدام بان کی مون به عنوان یک اشتباه تاریخی و در عین حال مغایر عرف دیپلماتیک یاد کرد و افزود:ایران راغب به شرکت دراین نشست نبود اما کارخلاف عرف دیپلماتیک دبیرکل سازمان ملل اعتبار و مشروعیت این سازمان و جایگاه خود را زیرسووال برد.

وی اعتراف برخی قدرت های بزرگ و کشورهای اورپایی به خلا نبود ایران در نشست ژنو دو بیانگر جایگاه ایران اسلامی در نظم نوین جهانی و حل مناقشات منظقه ای دانست.

وی گفت: پس گرفتن دعوت از ایران برای ژنو دو خواست قدرت ها ، دولت ها و رژیم های خشونت طلب که صلح و آرامش منطقه را مطامع اهداف شوم خود قرارداده اند گام اثربخشی برای برقراری صلح و امنیت در منطقه و سوریه نخواهد بود.

وی بابیان اینکه دفاع از حقوق ملت مظلوم سوریه و نفی تروریسم از آرمان ها و سیاست های تغییرناپذیر جمهوری اسلامی ایران است افزود: نشست ژنو دو باید تحقق مطالبات واقعی مردم سوریه را دنبال کند نه به اهداف طراحان سیاست های شوم حامی ترور و بی ثباتی در منطقه دامن زند.

نماینده مردم گچساران وباشت درمجلس شورای اسلامی گفت: ایران اسلامی همواره حامی و مشوق برقراری صلح و آرامش در منطقه و جهان بوده و حل مشکلات مردم سوریه باید از راه دیپلماتیک و تحقق خواست مردم این کشور در فضای عاری از تهدید انجام گیرد.

۶۷۱

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبیر
<a href="mailto:' newsroom@.net

منبع : خبرگزاری ایرانا