معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد امام خمینی کهگیلویه و بویراحمد از پرداخت بیش از ۱۹ میلیارد ریال بابت حق بیمه اجتماعی مددجویان تحت حمایت کمیته امداد استان در هشت ماهه اول سال جاری خبر داد.

محمد نظری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در یاسوج، از پرداخت بیش از ۱۹ میلیارد ریال بابت حق بیمه اجتماعی مددجویان تحت حمایت کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد در هشت ماهه اول سال جاری خبر داد.

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد در راستای حمایت از مددجویان تحت حمایت و کمک به بهبود وضعیت زندگی آنان اقدامات متفاوتی را ارائه می‌دهد.

وی یکی از مهم‌ترین سیاست‌های کمیته امداد استان را توانمندسازی مددجویان عنوان کرد و افزود: در این راستا بهره‌مندی از بیمه اجتماعی مددجویان یکی از راه‌کارهای توانمندسازی مددجویان تحت حمایت است.

نظری تصریح کرد: در همین زمینه در هشت ماهه گذشته سال جاری، ۱۹ میلیارد و ۴۰۰ میلیون ریال برای بیمه اجتماعی مددجویان به حساب تأمین اجتماعی واریز شده است.

وی بیمه‌شدگان تأمین اجتماعی را مجریان طرح‌های اشتغال و زنان سرپرست خانوار به تعداد دو هزار و ۴۰۵ خانوار با جمعیت هفت هزار و ۳۵۱ نفر عنوان کرد و گفت: از این تعداد پنج هزار و ۴۲۶ نفر مجریان طرح‌های اشتغال‌زایی و مابقی نیز زنان سرپرست خانوار هستند.

این مسئول ابراز داشت: با اجرای طرح بیمه اجتماعی مددجویان از دفترچه درمانی برای خود و اعضای خانواده، خدمات دوران بازنشستگی، فوت و از کار افتادگی و سایر خدمات این بیمه بهره‌مند می‌شوند.

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان کهگیلویه و بویراحمد پایداری طرح‌های اشتغال‌زایی را از دیگر مزایای طرح بیمه اجتماعی عنوان کرد و افزود: افزایش اعتماد به نفس، ارتقای منزلت اجتماعی مددجویان، احساس امنیت اجتماعی و امید به آینده از اهداف مهم این طرح است.

انتهای پیام/۸۲۰۰۹/ط۲۰

منبع : خبرگزاری فارس