مدیرکل بیمه سلامت کهگیلویه و بویراحمد گفت: افزون بر ۱۶۰میلیارد ریال یرای پرداخت بخشی از مطالبات معوق سازمان ها و موسسات درمانی طرف قرارداد با این نهاد از محل اعتبارات متمرکز ملی به استان ابلاغ شد.

یاسوج ۲۴: مدیرکل کهگیلویه و بویراحمد گفت: افزون بر ۱۶۰میلیارد ریال یرای پرداخت بخشی از معوق سازمان ها و طرف قرارداد با این نهاد از محل اعتبارات متمرکز ملی به استان ابلاغ شد.

سید یدالله حسینی اظهار داشت: ابلاغ و تخصیص این مبلغ به صورت نقدی و اوراق و با همکاری کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی و سازمان برنامه و بوده است.
وی ادامه داد: با ابلاغ این مبلغ مطالبات معوق تمامی موسسات درمانی دولتی و خصوصی، پزشکان، آزمایشگاه ها، سنوگرافی، رادیولوژی ها و متخصصان و کلینیک های دولتی استان تا پایان خرداد سال جاری پرداخت شد.
مدیرکل بیمه سلامت کهگیلویه وبویراحمد بدون اشاره به میزان بدهی بیمارستان ها و موسسات درمانی طرف قرارداد، گفت که مطالبات بیمارستان ها نیز تا پایان دی سال گذشته پرداخت شده است.
۳۴۳ هزار روستایی، ۹۵ هزار نفر از کارکنان دولت، ۴۸ هزار تن بیمه همگانی و ۳۳ هزار نفر از سایر اقشار از خدمات بیمه سلامت در کهگیلویه بویراحمد بهره‌مند هستند.
۶۳ مرکز بهداشت،۱۲۰ پزشک، ۹۵ ماما، ۱۱دندانپزشکی، ۳۵ مرکز آزمایشگاهی در این استان طرف قرارداد بیمه سلامت هستند./ایرنا