قائم مقام کمیته امدادامام خمینی (ره) کهگیلویه و بویراحمد گفت: طی شش ماه اول سال جاری بیش از ۹۸ میلیارد ریال کمک معیشت به مددجویان تحت حمایت این نهاد در استان پرداخت شده، است.

ارسلان جلال‌فرد امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در یاسوج به اهداف و برنامه‌های کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد اشاره کرد و گفت: این نهاد هزینه کمک معیشت به منظور بهبود وضعیت زندگی خانواده‌ها و جبران بخشی از نیازهای مددجویان تحت حمایت به جامعه هدف این نهاد پرداخت می‌شود.

قائم مقام کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد اظهار کرد: در شش ماهه اول سال جاری، مبلغ ۹۸ میلیارد و ۵۵۶ میلیون و ۳۵۰ هزار ریال کمک معیشت به مددجویان تحت حمایت پرداخت شده، است.

جلال‌فرد با بیان این‌که این مبلغ به ۳۱ هزار و ۷۰۷ خانوار مددجو پرداخت شده، تصریح کرد: از این تعداد خانوار، ۱۶ هزار و ۵۳۳ خانوار مددجوی عادی و ۱۵ هزار و ۱۷۴ خانوار طرح شهید رجایی می‌باشند.

این مسئول آمار جمعیت تحت حمایت کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد در نیمه اول سال جاری را ۸۱ هزار و ۶۱۶ هزار نفر عنوان کرد و گفت: از این جمعیت آماری ۱۱ هزار و ۱۷۰ نفر دانش‌آموز بوده که خدمات فرهنگی مختلفی به آن‌ها ارائه می‌شود.

قائم مقام کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد با بیان این‌که ۱۱ هزار و ۵۲۲ خانوار دارای سرپرست مرد با جمعیت ۳۷ هزار و ۲۷۸ نفر تحت حمایت داریم، گفت: از جامعه آماری تحت حمایت ۲۰ هزار و ۱۸۵ خانوار دارای سرپرست زن با جمعیت ۴۴ هزار و ۳۳۸ نفر از خدمات کمیته امداد بهره‌مند می‌شوند.

جلال‌فرد تأکید کرد: کمک معیشت پرداختی به مددجویان غیر از کمک‌هایی است که در قالب مسکن، خدمات فرهنگی، درمانی، حقوقی،جهیزیه، اشتغال و کمک‌های موردی به خانواده‌‌ها ارائه می‌‌شود.

وی، گفت: علاوه بر کمک معیشت ماهیانه، مشکلات مالی و معیشتی خانواده‌های تحت حمایت بررسی و خدماتی در قالب تسهیلات قرض‌الحسنه یا کمک نقدی بلاعوض به خانواده‌های نیازمند پرداخت می‌شود.

قائم مقام کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: هدایت خانواده‌های نیازمند به سمت توانمندسازی با ایجاد اشتغال و کسب و کار مناسب از سیاست‌های این نهاد حمایتی است که در این راستا با ایجاد طرح‌های خودکفایی و اشتغال برای مددجویان و رسیدن به توانمندی آن‌ها در حال اجرا است.

انتهای پیام/۸۲۰۱۱/ش۳۰

منبع : خبرگزاری فارس