وی بیان کرد: در مجموع میزان بروز هر سه نوع تصادفات رانندگی در جاده‌های ارتباطی برون شهری کهگیلویه و بویراحمد در نوروز امسال نسبت به مدت مشابه پارسال ۲۷ درصد کاهش داشته است.

: رئیس گفت: در نوروز امسال پرخطرترین جاده ارتباطی برون شهری جاده گچساران – باشت بود.

منوچهر سیا‌هپور در نشست کمیسیون بررسی سوانح رانندگی کهگیلویه و بویراحمد اظهار کرد: در سال ۹۲ میزان بروز تصادفات فوتی در جاده‌های ارتباطی برون شهری این استان نسبت به مدت مشابه سال قبل یک درصد کاهش داشته است.

وی افزود: در تعطیلات نوروز ۹۳ میزان بروز تصادفات فوتی، جرحی و خسارتی در جاده‌های ارتباطی برون شهری کهگیلویه و بویراحمد به ترتیب ۲۰ درصد افزایش، ۳۰ درصد کاهش و ۵۲ درصد کاهش را نشان می‌دهد.

این مسئول بیان کرد: در مجموع میزان بروز هر سه نوع تصادفات رانندگی در جاده‌های ارتباطی برون شهری کهگیلویه و بویراحمد در نوروز امسال نسبت به مدت مشابه پارسال ۲۷ درصد کاهش داشته است.

اظهار کرد: در نوروز امسال پرخطرترین جاده ارتباطی برون شهری کهگیلویه و بویراحمد جاده گچساران – باشت با ۳۳ درصد مجموع حوادث رانندگی بوده و جاده‌های یاسوج – اصفهان و یاسوج – بابامیدان نیز با ۱۹ درصد در رده‌های بعدی قرار دارند.

وی عنوان کرد: بیشترین ساعت بروز تصادفات رانندگی در جاده‌های ارتباطی برون شهری کهگیلویه و بویراحمد در نوروز امسال شامل بعدازظهر و اوایل شب بوده و ۵۰ درصد تصادفات نیز در این مدت بین ساعت ۱۶ عصر تا ۲۰ شب رخ داده است.

سیاهپور ابراز داشت: بیشترین مقصر در بروز تصادفات رانندگی در نوروز امسال در جاده‌های ارتباطی برون شهری کهگیلویه و بویراحمد با ۸۲ درصد مربوط به خودروهای سواری بوده است.

وی افزود: بیشترین دلیل وقوع تصادفات رانندگی در نوروز امسال در جاده‌های ارتباطی برون شهری کهگیلویه و بویراحمد شامل انحراف و تجاوز به چپ با ۳۱ درصد و ناتوانی در کنترل وسیله نقلیه به دلیل تخطی از سرعت مطمئنه با ۳۱ درصد بوده است.
 

منبع : عصردنا