یاسوج – ایرنا – معاون عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: دستگاه های اجرایی این استان امنیت و پدافند غیرعامل را در اجرای پروژه های عمرانی لحاظ کنند.

پژمان نیک اقبال روز سه شنبه در نشست شورای اداری افزود: پیش بینی این مهم در امر ساخت و ساز پروژه ها می تواند موجب کاهش خطرات احتمالی در این پروژه ها شود.

وی بیان کرد: دستگاه های اجرایی که پروژه های تکمیل شده دارند باید لیست این پروژه ها را برای بهره برداری در دهه فجر امسال به معاونت عمرانی استانداری ارائه کنند.

نیک اقبال از کیفیت نامناسب برخی از طرح های عمرانی در کهگیلویه وبویراحمد انتقاد و اظهار کرد: باوجود کمبود اعتبار نباید طرح های عمرانی بدون کیفیت اجرا شوند و در این زمینه هیچگونه سهل انگاری پذیرفتنی نیست.

وی عنوان کرد: دستگاه های اجرایی که پروژه های در دست اجرای خود را به نحو مطلوبی تکمیل نکنند از ادامه فعالیت بر روی آن طرح منع و از آنها تحویل گرفته خواهد شد.

نیک اقبال ابراز داشت: دستگاه های اجرایی کهگیلویه و بویراحمد قبل از اجرای هرگونه طرح عمرانی باید با مدیریت توسعه استانداری استان هماهنگی داشته باشند.

وی افزود: براساس مصوبه در شهرها صدور پروانه های ساختمانی با شهرداری ها و در روستاها با بنیاد مسکن انقلاب اسلامی است.

نیک اقبال گفت: برخی طرح ها مانند گاوداری ها، مرغداری ها و کارگاه ها خارج از محدوده روستاها قرار دارند که تاکنون پروانه ساختمانی دریافت نکرده اند که این امر مشکلاتی را نیز بوجود آورده است.

باتوجه به مصوبه دولت صدور پروانه برای این کارگاه های خارج از محدوده برعهده همیاری شهرداری ها قرار داده شده و در استان نیز اینگونه عمل خواهد شد.

۶۷۱/۷۵۳۳

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبیر
<a href="mailto:' newsroom@.net

منبع : خبرگزاری ایرانا