مدیرعامل انتقال خون کهگیلویه و بویراحمد گفت: با توجه به اینکه اعتبار خوبی برای احداث انتقال خون مرکز استان تخصیص داده شده بنا داریم در زمینی به مساحت سه هزار متر مربع در نیمه اول امسال کلنگ‌زنی کنیم.

رستم حسن‌زاده امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ، با بیان اینکه انتقال خون در سال جدید برنامه‌های عمرانی خوبی را در دست اقدام دارد، گفت: بعد گذشت سال‌ها توانستیم پایگاه انتقال خون را افتتاح کنیم تا مردم منطقه با فراق بال و آسودگی خاطر به این پایگاه مراجعه کنند.

مدیرعامل انتقال خون کهگیلویه و بویراحمد در ادامه با تاکید بر اینکه با پیگیری‌های صورت گرفته قریب به دو هزار متر مربع زمین در محدوده سایت اداری برای ساخت و احداث انتقال خون کهگیلویه در نظر گرفته شده است، گفت: با توجه به اینکه شاخص اهداء خون و جمعیت این شهرستان بالا است احداث پایگاه انتقال خون بسیار ضروری است.

حسن‌زاده با بیان اینکه زمین احداث پایگاه دهدشت مشخص شده، گفت: باید در زمان کنونی به منظور دریافت اعتبار رایزنی‌های لازم با مسئولان را انجام می‌دهیم تا اعتباری با توجه به ضرورت احداث پایگاه انتقال خون در دهدشت به آن اختصاص داده شود.

این مسئول در ادامه ساخت پایگاه انتقال خون مرکز کهگیلویه و بویراحمد را از دیگر برنامه‌های این مرکز در سال جاری عنوان کرد و گفت: با توجه به اینکه اعتبار خوبی برای احداث انتقال خون مرکز استان تخصیص داده شده  بنا داریم در زمینی به مساحت سه هزار متر مربع در نیمه اول امسال کلنگ‌زنی کنیم.

وی با تاکید بر اینکه کهگیلویه و بویراحمد در اهداء خون مستمر مقام اول را دارد ولی در خصوص اهداء بانوان نیز جزء استان‌های پایین هستیم، گفت: در کشورهایی از جمله فرانسه و دانمارک ۵۰ درصد اهداء‌کنندگان خون بانوان هستند این درحالی است که جامعه ما با وجود اینکه ۵۰ درصد آن را بانوان تشکیل می‌دهند ولی کمترین اهداء کنندگان به نسبت دیگر کشورها در بخش بانوان را داریم.

حسن‌زاده بر فرهنگ‌سازی اهداء خون بانوان در جامعه تاکید کرد و گفت: انتظار می‌رود رسانه‌ها با هم‌افزایی و همراهی در نهادینه کردن فرهنگ اهداء خون در بین بانوان تلاش کنند و آن‌ها را آگاه و قانع کنند که اهداء خون هیچ‌گونه ضرری ندارد.

این مسئول در پاسخ به برخی نگرانی‌های بانوان در اهداء خون بیان کرد: بانوان اغلب از مراحل خونگیری، و کاهش وزنی خود نگران هستند که باید گفت هیچ‌کدام از این مراحل ترس نداشته و خونگیری باعث کاهش وزن نمی‌شود.

مدیرعامل انتقال خون کهگیلویه و بویراحمد با تاکید بر اینکه اهداء خون مشکلی برای بانوان به‌وجود نمی‌آورد، گفت: باید اقدامات لازم در راستای فرهنگ‌سازی اهداء خون بانوان نیز صورت گیرد.

انتهای پیام/۸۲۰۱۱/خ۳۰

منبع : فارس نیوز