موسی خادمی اولین استاندار دولت اعتدال، در اولین جلسه پرسش و پاسخ با دانشجویان و طلاب در دانشگاه آزاد یاسوج، از پاسخگویی به سوالات این دو قشر طفره رفت.

سایت مردم استان (ک و ب)؛ عصر روز گذشته  میزبان اولین جلسه پرسش و پاسخ با حضور استاندار کهگیلویه و بویراحمد بود.

در این مراسم که به مناسبت از طرف انجمن اسلامی دانشگاه آزاد یاسوج برگزار شد، طلاب جوان حوزه های علمیه یاسوج نیز حضور داشتند تا پرسش های طلبگی خود را در نخستین پرسش و پاسخ نخستین استاندار دولت تدبیر و امید مطرح کنند.

دانشجویان و طلاب اما انگار سوالات را فقط برای خودشان مطرح کردند و توانست گوش خوبی برای دغدغه های دانشجویان و طلاب باشد.

مقرر شد که پس از ارائه سخنان کوتاهی توسط استاندار، دانشجویان و طلاب سوالات خود را مطرح کنند و استاندار به آنها پاسخگو باشد؛ اما متاسفانه خادمی با فرار به جلو و افراطی خواندن دانشجویان، از پاسخگویی به سوالات آنها طفره رفت و به مباحث دیگری پرداخت.

خادمی در دانشگاه آزاد یاسوجمهم ترین سوالات بی پاسخ دانشجویان از استاندار به این شرح است:

– موضع شما نسبت به طایفه گرایی و سهم خواهی نمایندگان استان در انتخاب مدیران استان چه بوده و چه خواهد بود؟

– جایگاه ۳/۴۹ درصدی مردمی که به دولت اعتدال رای نداده اند در پست های دولتی کجاست و نسبت انتصابات دولت در کشور و استان با اعتدال چیست؟

– چرا در انتخاب مدیران استانی از کسانی استفاده شده است که در فتنه سال ۸۸ در زندان بوده اند و پرونده امنیتی دارند؟

– برنامه شما برای برگزاری هرچه باشکوه تر حماسه ۹ دی چیست؟

– چرا اقای رئیس جمهور از قبول کردن دعوت دکتر احمدی نژاد برای مناظره امتناع می کند ؟

– چه بر سر طرح ای مصوب دولت قبلی  در استان و کشور خواهد آمد؟

استاندار کهگیلویه و بویراحمد پس از اتمام سخنان دانشجویان که با حواشی تندی نیز همراه بود سخنان خود را برای پاسخگویی به این قشر از جامعه آغاز کرد.

خادمی دانشجویان پرسشگر را عده ای دانست که از بیرون تحریک می شوند تا فضای دانشگاه را به اغتشاش بکشند.

وی افزود: درد استان ما بیان برخی از حرف‌ها نیست؛ این‌گونه حرف‌ها را تنها افرادی بیان می‌کنند که منافعی در آن دارند و نباید اجازه دهیم که این افراد برای منافع خود فضا را به گونه‌ای دیگر جلوه دهند.

نخستین استاندار دولت اعتدال در کهگیلویه و بویراحمد این افراد را مانع توسعه استان دانست و گفت: این حرف ها را بیرون از دانشگاه در دهان این افراد می گذارند و به دنبال منافع خودشان هستند که مانعی برای توسعه استان به شمار می رود.

وی ادامه داد: اگر بخواهیم چنین حرف‌هایی را بیان کنیم دیگر انگیزه‌ای برای ما باقی نمی‌ماند که به محیط‌های دانشگاهی بیاییم.

خادمی افزود: این که افراد حرف متناقض می‌زنند به ضرر استان است و ممکن است کشور ظرفیت بیان این‌گونه حرف‌ها را داشته باشد ولی استان ما با همه محرومیتی که دارد دارای این ظرفیت نیست.

بالاترین مقام اجرایی استان خطاب به دانشجویان گفت: از شما می‌خواهم که استان را وارد بازی‌های بی‌معنی و بی‌ربط نکنید.

وی افزود: این افراد دردی برای استان هستند و استان را هر روز یک گام به عقب می‌رانند و باید مواظب باشیم که بلندگوی این‌گونه افراد نشویم.