به گزارش ،  استاد ، درباره واکنش مدیر مسئول هفته‌نامه نهم دی به توقیف نشریه‌اش گفت: آقای و نشریه وی، به نمایندگی از یک جریان تندور، به صراحت تاریخ انقلاب را با ابزار تهمت و افترا تحریف می‌کردند.

به گزارش راک نیوز ؛صادق زیباکلام درباره ادعاهای اخیر هفته‌نامه توقیف شده حمید رسایی مبنی بر تأثیرگذاری آیت‌الله هاشمی رفسنجانی وعلی‌اکبر ولایتی بر حضرت امام(ره) در پذیرفتن قطع‌نامه ۵۹۸ اظهار کرد: این نشریه در واقع، نماینده یک جریان و افراطی است که مسئولیتی در قبال آنچه تکثیر و منتشر می‌کنند، احساس نمی‌کند. این استاد دانشگاه، ادامه داد: ادعاهای این نشریه، تحریف تاریخ تحولات ایران است. آقای رسایی در زمان پیروزی انقلاب اسلامی سن یک کودک دبستانی را داشته است و باید از او پرسید که بر اساس کدام مطالعه و تحقیق تاریخی چنین مطالبی را در مورد انقلاب و وقایع جنگ تحمیلی می‌گوید.

استاد علوم سیاسیدانشگاه تهران، افزود: من فکر می‌کنم اکثریت جامعه اعضای این جریان را تندروهایی می‌دانند که همچنان مرید کسی است که هشت سال بر سر کار آمد و ضایعات بسیاری در کشور به جا گذاشت. وی با اشاره به تخلف‌های محرز شده در دولت‌های نهم و دهم، یادرآور شد: جالب است که آقای رسایی و هفکرانشان در هشت سال گذشته در برابر یک فقره از مصیبت‌هایی که دوستان‌شان به کشور وارد کردند، کوچک‌ترین احساس مسئولیت و تعهد اخلاقی نداشته‌اند.

ادامه داد: گویی خسارت‌هایی که در دوران اصول‌گرایان به کشور وارده شده است در کشور قزاقستان بوده است و این بزرگواران در کشور قرقیزستان یا در کشورهای دیگر، قدرت را در دست داشتند. انگار نه انگار که این‌ها در جمهوری اسلامی ایران در فاصله سال‌های ۸۴ تا ۹۲ قدرت را در دست داشتند و مصیبت‌هایی را به کشور وارد کردند. استاددانشگاه تهران در ادامه با اشاره به واکنش مدیر مسئول نشریه ۹ دی به توقیف نشریه‌اش که گفته بود «دهان منتقدان، سانتریفیوژ نیست که با پلمب بسته شود»، گفت: یکی از خصوصیات و ویژگی‌های این جریان این است که می‌خواهند ژشت روشنفکری، نارضایتی و منتقدی به خود بگیرند. اینها هر بار که توهین می‌کنند و نسبت دروغ به مسئولان نظام می‌دهند و بعد از آن مورد خطاب قرار می‌گیرند، می‌گویند که آزادی نیست.

وی اضافه کرد: این جریان در حالی به دولت روحانی نسبت بستن فضا و نشنیدن حرف منتقدان را می‌دهند که در واقع، تاکنون بیشترین تهمت‌ها و افتراها را به دولت یازدهم و همچنین اصلاح‌طلبان داشته‌اند. امثال آقای رسایی بارها اظهاراتی درباره آیت‌الله هاشمی رفسنجانی و خانواده ایشان داشته‌اند که مصداق کامل اتهام است ولی در عین حال می‌گویند که دهان من بسته است و چرا از من می‌ترسید! وی در پایان گفت: در مجموع جریان افراطی مزبور، یک جریان هوچی‌گر است و این بهترین لغتی است که درباره آنها می‌توان به کار برد.