امام جمعه قلعه‌رئیسی گفت: از مهمترین و اساسی‌ترین وظایفی که باعث تحکیم بنیان خانواده می‌شود وفای به عهد است که در آیات و روایات بسیار بر آن تاکید شده است.

به گزارش خبرگزاری فارس از چاروسا، حجت‌الاسلام اسماعیل صلواتی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این شهر ابتدا از نمازگزاران خواست که تقوای الهی را یک اصل در زندگی و رفتار خود بدانند.

امام جمعه قلعه رئیسی گفت: وظایفی که زن و شوهر نسبت به همدیگر دارند وظایفی است که خداوند متعال برای انسان‌ها تعیین کرده و از مهمترین و اساسی‌ترین وظایف که باعث تحکیم خانواده می‌شود وفای به عهد است که در آیات و روایات بسیار بر آن تاکید شده است.

صلواتی تصریح کرد: در میان واجبات الهی چیزی بالاتر از وفای به عهد نیست این یک اصل است که مسلمان و غیر مسلمان ندارد.

خطیب نماز جمعه قلعه رئیسی افزود: سه نوع وفای به عهد داریم یکی وفای به عهد با خداست کسانی که به عهدشان با خدا وفا کنند و دومین وفا، وفای به عهد با امام است، یعنی ما وظیفه داریم که از امام اطاعت کنیم که در دعای عهد با امام زمان عهد پیمان می‌بندیم و سومین وفای به عهد، وفای به عهد با مردم است که رسول‌الله در این خصوص می‌فرماید کسی که به عهدش وفا نکند دین ندارد.

وی گفت: به عهد و پیمانی که با مردم بستید وفادار باشید و در مقابل زن و شوهر هم به قولی که به همدیگر می‌دهند وفادار باشند و به بچه‌ها هم اگر قول می‌دهند وفادار باشند.

صلواتی اظهار داشت: یکی از دستورات قرآن و سفارش رسول‌الله و سیره زندگی اهل بیت(ع) ساده زیستی است و امام خمینی(ره) هم فرمودند مسئولان ساده زیست انتخاب کنید کسانی که رنج محرومان را کشیده باید انتخاب شوند.

وی گفت: اساس انقلاب ما دستورات قرآن و اهل بیت(ع) است لذا ساده زیستی برای مسئولان نظام امری واجب است.

انتهای پیام/۲۵۷۱/ر۲۰

منبع : فارس نیوز