رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کهگیلویه و بویراحمد گفت: بر اساس برنامه ششم هدفگذاری برای ایجاد ۷۰۰۰ شغل به‌صورت سالانه در استان انجام می‌شود که …

یاسوج۲۴: رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی گفت: بر اساس برنامه ششم هدفگذاری برای ایجاد ۷۰۰۰ شغل به‌صورت سالانه در استان انجام می‌شود.

«» در نشست کارگروه کهگیلویه و بویر احمد افزود: باید تا پایان برنامه ششم توسعه نرخ بیکاری دراستان به ۱۰ درصد برسد.
 
وی خاطرنشان کرد: نرخ بیکاری مهم‌ترین شاخص سنجش اقتصاد است.
 
رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کهگیلویه و بویراحمد با بیان این‌که آمار و اطلاعات پایه و اساس برنامه‌ریزی است، خاطرنشان کرد: باید نظام آماری به سمت ثبتی مبنا برود و اطلاعات به صورت دقیق ثبت شود.
 
نوروزی با اشاره به اجرای طرح کارورزی در استان تصریح کرد: این طرح ظرفیت مناسبی برای استان است و دولت هزینه بالایی در این حوزه پرداخت می‌کند.
 
وی ادامه داد: همکاری و تلاش همه دستگاه‌ها برای تحقق اهداف این طرح در استان ضروری است.
 
رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به نرخ بیکاری طی سال‌های مختلف در استان عنوان کرد: نرخ بیکاری استان در سال ۹۰ ، ۱۷.۲ درصد بود که در سال ۹۱ به ۱۲.۲ درصد کاهش پیدا کرد.
 
نوروزی یادآور شد: نرخ بیکاری استان در سال ۹۲ ، ۱۶ درصد بود که در سال ۹۳ به ۱۴.۸ درصد رسید.
 
وی میزان نرخ بیکاری استان در سال ۹۴ را ۱۷.۷ درصد عنوان و اضافه کرد: این نرخ طی سال ۹۵ به ۱۳.۳ درصد کاهش یافت.
 
طرح کارورزی با هدف ایجاد اشتغال پایدار در کهگیلویه و بویراحمد اجرا می‌شود
 
مدیرکل کهگیلویه و بویراحمد گفت: طرح کارورزی با هدف ایجاد اشتغال و پایداری اشتفال در استان اجرایی می‌شود.
 
به گزارش منطقه کهگیلویه و بویراحمد  صابر مظاهری در نشست کارگروه اشتغال استان افزود: با توجه به اهمیت اشتغال و بازار کار همه دستگاه ها باید در حوزه توسعه اشتغال و بازار کار بر اساس هدفگذاری ها فعالیت کنند .
 
وی با اشاره به طرح کارورزی بیان کرد: سهمیه استان در این طرح ۲۰۲۵ نفر است که در صورت تحقق هدف گذاری و تکمیل امکان افزایش سهمیه نیز وجود دارد .
 
مدیرکل کار، تعاون و رفاه اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: جامعه هدف به عنوان کارورز به مدت ۴ تا ۶ ماه و حداکثر ۹ ماه در واحد پذیرنده فعالیت می کنند که واحد پذیرنده نیازی به پرداخت پول و بیمه ندارد و هدف گذاری برای حمایت دولتی از کاروز انجام می شود .
 
مظاهری تصریح کرد: اگر دستگاه بعد از ۹ ماه کارورز را جذب کند تا دوسال مشمول پرداخت خدمات بیمه ای نمی شود و این حوزه نیز مورد حمایت طرح است .
 
وی بر فعالیت تمام دستگاه ها برای جذب سهمیه استان تاکید کرد و ادامه داد: در صورت عدم جذب سهمیه امکان کاهش و واگذاری سهمیه به سایر استان ها وجود دارد .
 
وی با بیان اینکه داشتن شرایط لازم برای واحد پذیرنده نیز لازم است . اضافه کرد: سامانه ما فعال است و واحد پذیرنده باید به صورت سیستمی درخواست کارورز در حوزه هدف را بدهد و پس از آن اقدامات لازم در این حوزه انجام می شود.