گچساران – ایرنا – وزیر بهداشتt درمان و آموزش پزشکی در بیمارستان شهید رجایی شهر دوگنبدان مرکز شهرستان گچساران روز چهارشنبه شماری از بیماران را ویزیت کرد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، در این آیین وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی گفت: توسعه چشمگیر خدمات تخصصی در مناطق محروم از مهمترین رویکردهای دولت تدبیر و امید است که ماندگاری پزشک در این مناطق را به طور چشمگیری افزایش خواهد داد.

سید حسن قاضی زاده هاشمی افزود: توزیع متوازن خدمات درمانی به مردم در تمام مناطق کشوردر راستای عدالت اجتماعی نقش اثرگذاری در کاهش هزینه های درمانی و مراجعه به شهرهای بزرگ که افزایش بار مالی اضافی بر مردم و دولت با توجه به خطرات جاده ای از کمترین آثار آن است دارد.

وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی با هدف بازدید از نحوه اجرای طرح تحول نظام سلامت در بیمارستان های به این استان سفر کرده بود از بیمارستان شهید رجایی دوگنبدان بازدید کرد.

* کلنیک های درمانی خصوصی کشور به صورت دولتی اداره می شود

وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی گفت: کلنیک های درمانی تحصصی خصوصی کشور به طور دولتی اداره می شود.

سید حسن قاضی زاده هاشمی در نشست با کارکنان بیمارستان شهید رجایی شهر دوگنبدان افزود: این طرح با هدف ارایه خدمات بهتر بیماران در قالب طرح نظام جامع تحول سلامت در سراسر کشور اجرا می شود.

وی از اعزام پزشکان دندان پزشک و متخصص چشم به مناطق محرومی نظیر دیشموک برای ارتقای خدمات در این مناطق در آینده نزدیک خبر داد.

قاضی زاده هاشمی بیان کرد: افزایش قدرت رقابت بین مراکز درمانی دولتی و خصوصی از راهبردهای طرح جامع نحول نظام سلامت برای ارتقای کمی و کیفی خدمات درمانی است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت: هشت هزار نفر از مزایای خدمات درمانی طرح جامع نظام سلامت در بیمارستان های کهگیلویه و لویراحمد بهره مند شده اند.

رضا چمن افزود: با اجرای این طرح از محل یارانه ها حدود هشت میلیارد ریال به بیماران بستری و یک میلیارد ریال به بخش زایمان طبیعی بیمارستان های این استان اختصاص یافته است.

چمن اظهار کرد: حدود یک ۱۲ میلیارد ریال اعتبار برای تجهیز اولیه و بهبود هتل لینگ بیمارستان های کهگیلویه و بویراحمد توزیع شده است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه وبویراحمد تاکید کرد: هدف ما در اجرای طرح تحول جامع نظام سلامت کاهش پرداخت هزینه های درمانی از سوی مردم است که در این طرح بیمار تنها حدود پنج تا ۱۰ درصد از هزینه درمانی را پرداخت خواهد کرد.

۸۱۴۳/۶۷۱

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبیر
<a href="mailto:' newsroom@.ir

منبع : خبرگزاری ایرانا