مدیر شبکه بهداشت و درمان گچساران گفت: در راستای ارزیابی طرح تحول سلامت در بیمارستان شهید رجایی گچساران، وزیر بهداشت عصر امروز به گچساران می‌آید.

به گزارش خبرگزاری فارس از ، ستار اسدپور امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگاران این شهرستان اظهار کرد: طرح تحول سلامت یکی از بزرگترین طرح‌های وزارت بهداشت در طول دوران انقلاب اسلامی بوده که در بیمارستان شهید رجایی به مرحله اجر درآمده است. وی افزود: با انجام این طرح در علاوه بر کاهش سزارین و افزایش زایمان‌های طبیعی، شاهد افزایش ۱۰ درصدی بسترها در بیمارستان شهید رجایی هستیم.

اسدپور با بیان این‌که ۶۰ درصد از زایمان‌ها در سطح کشور به صورت سزارین انجام می‌شد، تصریح کرد: در این طرح تمام هزینه‌های زنان بارداری که به صورت طبیعی زایمان می‌کنند، از خدمات رایگان بدون پرداخت هزینه پرداخت می‌شود.

مدیر شبکه بهداشت و درمان گچساران با اشاره به اجرای این طرح در گچساران گفت: قبل از اجرای طرح تحول سلامت بالاترین آمار سزارین در سطح کشور در این شهرستان بود، به‌گونه‌ای که ۷۰ درصد خانم‌های باردار گچسارانی به صورت سزارین زایمان خود را انجام می‌دادند.

اسدپور خاطرنشان کرد: با اجرای این طرح حدود ۲۰ درصد از زایمان‌های سزارین در گچساران کاهش پیدا کرده و زایمان طبیعی از ۳۰ درصد به ۵۰ درصد افزایش پیدا کرده است.

وی با بیان این‌که با اجرای این طرح آمار سزارین در گچساران از ۷۰ به ۵۰ درصد کاهش پیدا کرده است، با اشاره نحوه ارائه خدمات بهداشتی و پزشکی در بیمارستان شهید رجایی گچساران، یادآور شد: طی بازدید دانشگاه علوم پزشکی و بازرسان وزارت بهداشت به صورت نامحسوس از بیمارستان شهید رجایی گچساران، این بیمارستان به عنوان مرکز عالی در ارائه خدمات بهداشتی و پزشکی معرفی شده است.

اسدپور با اشاره به سفر وزیر بهداشت به گچساران گفت: به احتمال زیاد سفر وزیر بهداشت به گچساران و بیمارستان شهید رجایی در راستای ارزیابی طرح تحول سلامت طی بازدید از بخش‌های مختلف بیمارستان است.

مدیر شبکه بهداشت و درمان گچساران افزود: البته تلاش و سعی ما در این سفر بازدید وزیر بهداشت از بیمارستان ۹۶ تختخوابی گچساران بوده که این بیمارستان تا پایان امسال باید به بهره‌برداری برسد.

اسدپور عنوان کرد: در صورت میسر شدن بازدید وزیر از بیمارستان ۹۶ تختخوابی رایزنی‌های لازم در راستای تأمین اعتبار برای تهیه تجهیزات بهداشتی و درمانی این بیمارستان صورت می‌گیرد.

به گزارش فارس، دکتر سید حسن قاضی‌زاده صبح امروز با سفر به برخی شهرهای از جمله دیشموک و ساعاتی دیگر به گچساران سفر می‌کند.

انتهای پیام/۸۲۰۱۴/ع۲۰

منبع : فارس نیوز