دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان گفت: دستگاه قضایی با گران فروشان گوشت‌های قرمز و مرغ در کهگیلویه و بویراحمد برخورد می‌کند.

به گزارش یاسوج۲۴؛ در نشست کنترل قیمت و جلوگیری از افزایش بی رویه قیمت‌ها که با حضور معاون امور اقتصادی استاندار و جمعی از مدیران عضو ستاد برگزار شد، اظهار کرد: قصابان و توزیع کنندگان در شرایط فعلی نباید افزایش قیمت کالاها را در دستور کار خود قرار دهند و مردم از این موضوع شاکی هستند که چرا استانی که خود تامین کننده گوشت است شرایط خرید باید همانند استان‌های وارد کننده باشد.

وی با اشاره به اینکه درصورت مشاهده افزایش قیمت گوشت قرمز و مرغ در استان با متخلفان وعاملان برخورد می‌شود افزود: تمامی مصوبات باید اجرایی شوند ودر غیر این صورت باید مسئولان دستگاه‌های متولی پاسخگو باشند.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان خواستار نظارت بیشتر برای جلوگیری از خروج دام زنده از استان شد و ادامه داد: همه‌ی کسانی که متولی نظارت بوده باید با دقت کارخود را انجام داده و به آن‌ها دستور قضایی خواهیم داد و ظرفیت قانونی برای برخورد با هر گونه تخلف وجود دارد.

کرمی با بیان اینکه نباید مسائل بهداشتی گوشت تحت الشعاع ارزانی آن قرار گرفته و مورد غفلت مسئولان متولی شود گفت: اگر کسی بخواهد در ازای پایین نگه داشتن قیمت گوشت مسئله‌ی بهداشت را رعایت نکند با آن‌ها برخورد جدی می‌شود.

وی اضافه کرد: جرایم باید جنبه بازدارندگی داشته باشند و در صحنه و بازدید میدانی از بازار برای متخلفان حکم جریمه صادر شود.

گفتنی است بازدید از عاملان توزیع گوشت، هماهنگی بین سازمان‌های جهاد کشاورزی و سازمان صمت استان وحمایت از کشتارگاه یاسوج برای تامین ۲۵ درصدی گوشت، نظارت جدی بر بازار توسط بازرسان سازمان صنعت معدن وتجارت، تامین اقلام ضروری مرغ وگوشت قرمز توسط سازمان جهاد کشاورزی استان، حمایت قضایی از گشت‌های مشترک دستگاه‌های نظارتی بربازار، تشکیل کارگروه مشترک که خلا کمبود بازرسان سازمان صمت در استان راجبران کند وموظف شدن سازمان جهاد کشاورزی برای عرضه‌ی ۱۵ درصد زیرقیمت بازار گوشت به دست مصرف کننده ازجمله مصوبات نشست کنترل قیمت وجلوگیری از افزایش بی رویه قیمت‌ها دراستان بود.

 

انتهای پیام/ح