این مسئول خاطرنشان کرد: متأسفانه منابع کشور در سال‌های گذشته ضایع شد و منابع مالی به دلیل سیاست‌گذاری غلط از بین رفت.

: معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: ورشکستگی بانک‌ها عامل رکود در استان‌ها شده است.

سید محمدعلی سیدابریشمی در بازدید از مجتمع تولیدی صنعتی و در جمع صنعت‌گران و صاحبان صنایع با اشاره به اینکه بخش زیادی از مشکلات صنعتگران و سرمایه‌گذاران در ارتباط با تسهیلات بانکی است، اظهار داشت: همواره بر این باوریم که باید با راهکارهای جدی مشکلات صاحبان صنایع را برطرف کنیم.

سیدابریشمی عنوان کرد: متاسفانه سیستم بانکی دچار مشکلات زیادی شده و حساب اکثر بانک‌ها در بانک مرکزی از خط قرمز گذشته است.

مدیرعامل شرکت صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی کشور اضافه کرد: با شرایطی که برای بانک‌ها به وجود آمده آنها توانایی ندارند آن چنان که باید از سرمایه‌گذاران و صنعت‌گران حمایت کنند.

وی افزود: هم اکنون بانک مرکزی به عنوان بدهکارترین بانک کشور ضربه سیاست‌های اشتباه دولت در سنوات گذشته را می‌خورد.

وی خاطرنشان کرد: متاسفانه به جای اینکه اعتبارات این بانک‌ها صرف حمایت از صنایع شود در جایی خرج شد که بخش خصوصی باید وارد کار می‌شد.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی و صنایع کوچک ابراز امیدواری کرد که بتوان با احیای توان بانک‌ها، صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی نیز هر چه سریع‌تر شکوفا شوند.

سیدابریشمی یادآور شد: تولیدکنندگان نباید تنها به کمک‌های بانکی اکتفا کنند و سعی کنند با کمک شرکای جدید و فروش اوراق قرضه در صدد رفع مشکلات خود برآیند.

این مسئول خاطرنشان کرد: متأسفانه منابع کشور در سال‌های گذشته ضایع شد و منابع مالی به دلیل سیاست‌گذاری غلط از بین رفت.

معاون وزیر و مدیرعامل شهرک‌‌های صنعتی افزود: یکی از برنامه‌های اصلی ما احیا و فعال‌سازی شهرک‌های صنعتی در مناطق کمتر برخوردار است تا در سایه آن اشتغال و تولید برای چنین مناطق محرومی ایجاد شود.

منبع : عصردنا