یاسوج۲۴: در همایش با حضور طلاب و دانشجویان گچسارانی دردانشگاه آزاد گچساران با بیان اینکه در میان عطر ایام و اعیاد تولد پیامبر اکرم (ص) و فرزند بزرگوارشان و هفته وحدت هستیم، افزود: ضمن تبریک فرا رسیدن این ایام مبارک و شهادت منادی وحدت شیعه و سنی و به صورت خاص ، شهید آیت الله دکتر مفتح این پیوند را گرامی می داریم.
وی اظهار کرد: پیروزی رزمندگان محور مقاومت و جبهه اسلام در آزادسازی حلب را که مصداق و نشانه ای از نتیجه ایستادگی، مقاومت و انقلابی گری است را تبریک عرض می نمایم.
مسئول استان با اشاره به صحبت های مقام معظم رهبری در خصوص نقش وحدت حوزه و دانشگاه در شکل گیری تمدن اسلامی، گفت: خطر بزرگتر نفوذ است و خطرناک تر از این نفوذ در مراکز فرهنگی هست، که حوزه و دانشگاه سرآمد مراکز
فرهنگی در کشور است و مولد و منبع آنها.
 وی با بیان اینکه شهید مفتح در این خصوص زحمات زیادی کشیدند، تصریح کرد: زحمات بی شمار وی باعث شد که این روز مبارک به نام شهید والامقام نامیده شود.
 مهدوی مطلق با بیان اینکه امروز در شرایط حساس و در صف بندی جبهه حق و باطل هستیم که از نظر مقام معظم رهبری به جنگ احزاب تعبیر شده است، افزود: یک صف بندبی نامتقارن علیه انقلاب اسلامی شکل گرفته است و اصلی ترین حربه این جبهه، نفوذ و نفوذ فرهنگی است.
 مسئول بسیج دانشجویی استان نفوذ فکری را نیز عامل تغییر در ذائقه ها و باورهای مردم و مسئولان دانست و تصریح کرد: در کنار این صف نابرابر دشمنان قسم خورده صفی از جاماندگان از قطار انقلاب را می بینیم که بر اثر وابستگی ها، دلبستگی ها و خستگی ها، خواسته و ناخواسته با دشمن یکدست شده اند .
 وی تاکید کرد: ابرگفتمان انقلابی گری اصلی ترین راهبرد مقابله با آفات و چالش های حال و آینده است.
 مهدوی مطلق با اشاره به اینکه وحدت حوزه و دانشگاه به این جهت حساس تر، کلیدی تر و راهبردی تر است که حوزه و دانشگاه محل تولید فرهنگ، علم و سیاست هستند، تصریح کرد: تبیین و شفاف سازی مرزهای انقلاب زیر سایه وحدت حوزه و دانشگاه امکان پذیر است چراکه این وحدت هم از تحریف جلوگیری کند و هم از تحجر و هم از بیماری روشنفکری.
 وی ضمن اشاره به تاکید های امام خمینی و مقام معظم رهبری در خصوص انقلابی بودن و انقلابی ماندن، بیان کرد: تنها عامل وحدت حوزه و دانشگاه به طور علمی و عملی، ابر گفتمان انقلابی گری است .
 مسئول بسیج دانشجویی عنوان کرد: سبک زندگی به عنوان استقلال فرهنگی، اقتصاد مقاومتی به عنوان استقلال اقتصادی، گفتمان جهادکبیر برای مقابله با دشمن و مواردی از این قبیل از جمله مواردی هستند که وحدت حوزه و دانشگاه می تواند آنها را عینیت بخشد.
وی تصریح کرد: امروز غیر انقلابی بودن حوزه و دانشگاه را تهدید می کند، سکولاریسم و لیبرالیسم به دانشگاه های ما هجوم آورده و قشری گری، بی تفاوتی و انفعال در مورد محیط بیرون و اسلام غیر انقلابی حوزه های ما را تهدید می کند.
 مهدوی مطلق با بیان اینکه کارکرد استعمار بوده که حوزه و دانشگاه را از هم جدا و یا حتی بعضی مواقع مقابل هم قرار داده است، افزود: آنچه که امروز بین حوزه و دانشگاه وجود دارد یک پیوند حداقلی است، وحدت حوزه و دانشگاه یعنی اینکه مخرج های مشترک اسلامی، اعتقادی و علمی را با هم برای رسیدن به تمدن اسلامی به کار گیرند.
 
مسئول بسیج دانشجویی استان با اشاره به اینکه: وحدت حوزه و دانشگاه نباید تقویمی و به یک گرامی داشت منتهی شود، اضافه کرد: باید  یک راهبرد اساسی برای حرکت به سمت تمدن نوین اسلامی باشد و باید هر دو بپذیرند که مکمل و متاثر از همدیگر هستند.

وی ضمن بیان اینکه با نظام اقتصادی لیبرال و ربا محور نمی توان به رفاه رسید،اظهار کرد: ما نیاز به اقتصاد اسلامی داریم و این مهم جز با پیوند حوزه و دانشگاه محقق نمی شود.
 
مهدوی مطلق تاکید کرد: هم حوزه باید انقلابی باشد و هم دانشگاه تا درد مشترک پیدا کنند و دغدغه مشترک برای انجام کار بدست آورند.