نماینده تام‌الاختیار دانشگاه‌های آزاد جنوب کشور از وجود ۸ هزار نخبه و پژوهش‌گر برتر طی ۱۵ سال گذشته در دانشگاه‌های آزاد کشور خبر داد.

به گزارش خبرگزاری فارس از ، پروفسور کریم زارع‌ ظهر امروز در مراسم معارفه خود به عنوان نماینده تام‌الاختیار دانشگاه‌های آزاد اسلامی جنوب کشور با تبریک ایام‌الله دهه فجر انقلاب اسلامی به فجر آفرینان و ملت شریف ایران اسلامی اظهار کرد: باید بدانیم در دوران قبل از انقلاب کجا بودیم و الان کجا هستیم و برای آینده چه برنامه‌ای داریم.

نماینده تام‌الاختیار دانشگاه‌های آزاد ‌های ، فارس و بوشهر به برنامه‌های اجرایی خود در راستای توسعه و ارتقاء دانشگاه‌ آزاد اشاره و اذعان کرد: هدایت و تقویت دانشگاهیان، تعلیم و تربیت دانشگاهیان، تلاش برای توسعه ایجاد جنگل‌ها، مبتکر بودن به خدمت در جامعه، ملزم به حرکت در جهت تداوم اقتصاد مقاومتی، توسعه پایدار ملی و حفاظت از محیط زیست اهم برنامه‌های دانشگاه‌های آزاد کشور است.

وی بر وحدت حضور دانشگاه‌ها تاکید کرد و گفت: از آرزوهای امام راحل، مقام معظم رهبری وحدت دانشگاه‌ها بوده و هست که باید نسبت به افزایش روز افزون وحدت دانشگاه‌ها بیش‌از پیش کار شود.

زارع در ادامه خاطرنشان کرد: در دانشگاه‌ها نباید وابسته به شهریه دانشجویان باشیم و باید این میزان را به نسبت کم کنیم دانشگاه آزاد اسلامی بزرگترین دانشگاه حضوری جهان است که در بعد تولید علم و کیفی بودن آن باید بیشتر کار شود.

نماینده تام‌الاختیار دانشگاه‌های آزاد اسلامی جنوب کشور، اعطای فرهنگ غنی اسلامی، حفظ کرامت در منزلت متقابل، نوآوری و خلاقیت، ارتقاء مستقر در امور فرهنگی و پژوهشی و تعهد به اخلاق را از دیگر برنامه‌های دانشگاه  آزاد عنوان کرد.

وی با تاکید بر این‌که حامی دانشگاهیان و نخبگان برای تجاری‌سازی، انجام تحقیقات و پژوهش‌های آن‌ها هستیم، گفت: درآمدزایی و کاهش وابستگی بودجه دانشگاه‌ها به شهریه دانشجویان همانند کاهش بودجه کشور به درآمدهای نفتی است که باید در این راستا گام برداربم و کمتر وابسته به شهریه دانشجویان باشیم.

زارع در خاتمه اذعان کرد: طی ۱۵ سال گذشته در سطح دانشگا‌ه‌های آزاد اسلامی کشور قریب به هشت هزار نخبه و پژوهش‌گر برتر داریم که در حال حاضر سه هزار اختراع در باشگاه‌ دستاوردهای پژوهشگران جوان آزاد اسلامی وجود دارد.

انتهای پیام/۸۲۰۱۱/ق۳۰

منبع : فارس نیوز