مدیرکل بنیاد مسکن کهگیلویه و بویراحمد از وجود ۵۰ هزار واحد مسکونی کم‌دوام و بی‌دوام در استان هشدار داد و گفت: مقاوم‌سازی این واحدها نیازمند عزم ملی و مدیریت جهادی مسئولان و همکاری خوب آحاد مردم دارد.

به گزارش خبرگزار فارس از ، محمد خانی‌نوذری عصر امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به دهه تاسیس حساب ۱۰۰ امام(ره) بنیاد مسکن اظهار کرد: این نهاد انقلابی این نهاد فعالیت‌های ارزنده‌ای به جامعه هدف خود انجام داده و اعتبارات خوبی از بخش ملی و استانی جذب کرده است.

مدیرکل بنیاد مسکن با تاکید بر اینکه بافت‌های با ارزشی در وجود دارد که باید در حفاظت و مرمت آن تلاش شود، گفت: حفاظت از این بافت کاری سخت و با حوصله بوده که باید روستاهای مورد نظر را بررسی و تا جایی که محدودیت نداشته باشد اقدام کرد.

خانی‌نوذری حفاظت از بافت‌های با ارزش روستاها را بستگی به جمعیت روستا، استقبال مردمی، تعداد واحدهای مسکونی دانست و گفت: در سطح کشور روستاهای زیادی با حفظ بافت با ارزش اجرای طرح آن ها صورت گرفت.

این مسئول با تاکید بر اینکه قریب به ۵۰ هزار واحد مسکونی در کهگیلویه و بویراحمد کم‌دوام و یا بی‌دوام هستند، گفت: مقاوم‌سازی این واحدها نیازمند عزم ملی و مدیریت جهادی مسئولان و همکاری خوب آحاد مردم بوده که انتظار می‌رود با هم‌افزایی بتوان در این مسیر گام برداشت.

مدیرکل بنیاد مسکن کهگیلویه و بویراحمد اتمام پروژه‌های نیمه تمام را سیاست‌های کاری این اداره کل در سال جاری عنوان کرد و گفت: با توجه به اینکه ۳۵ پروژه جدیدی در استان در دست اجرا است این در حالی است که ۱۱۹ پروژه نیمه تمام در بخش روستایی وجود دارد.

مدیرکل بنیاد مسکن کهگیلویه و بویراحمد با تاکید بر اینکه این نهاد فعالیت‌های ارزنده‌ای به جامعه هدف خود انجام داده و اعتبارات خوبی از بخش ملی و استانی جذب کرده، گفت: در سال جدید اعتبارات خوبی در مجلس برای بنیاد مسکن مصوب شد که امیدواریم با هماهنگی خوب بین استاندار، نمایندگان مجلس و معاونان استاندار اعتبار خوبی برای استان لحاظ شود.

خانی‌نوذری تصریح کرد: با جذب اعتبارات لازم در سال جاری اجرای طرح هادی در روستاهای کهگیلویه و بویراحمد شتاب می‌گیرد.

وی تهیه طرح هادی در کهگیلویه و بویراحمد را ۱۰۰ درصد عنوان کرد و گفت: میانگین تهیه طرح هادی در کشور ۷۵ درصد بوده که استان از میانگین کشوری پیشی گرفته و نوید خوبی برای استان است.

این مسئول تعداد روستاهای کهگیلویه و بویراحمد را بر اساس سرشماری نفوس و مسکن سال ۸۵ یک هزار و ۷۹۵ روستای دارای سکنه عنوان کرد و گفت: قریب به ۷۶۱ روستای بالای ۲۰ خانوار در استان وجود دارد که تمام روستاهای بالای ۲۰ خانوار تهیه طرح شدند.

انتهای پیام/۸۲۰۱۱/ع۳۰

منبع : فارس نیوز