استانداری کهگیلویه و بویراحمد با انتشار اطلاعیه‌ای به اعلام اسامی مفسدان کلان واکنش نشان داد.

به گزارش یاسوج۲۴، استانداری کهگیلویه و بویراحمد با انتشار اطلاعیه‌ای به خبر اعلام اسامی توسط سخنگوی دستگاه قضایی واکنش نشان داد. در این اطلاعیه آمده است.

 

روز گذشته بنا به آنچه در اخبار و رسانه‌های کشور انعکاس یافت در نشست خبری سخنگوی دستگاه قضایی اسامی افرادی را با اتهام مالی و فساد اقتصادی اعلام کرد که در این میان نام «» معاون فعلی هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری کهگیلویه و بویراحمد مطرح شد که در این مورد نکاتی قابل ذکر است.

 

۱- پرونده مربوط به استخدام و به‌کارگیری نیرو توسط گوهرگانی در سازمان جهاد کشاورزی در سال‌های ۹۳ و ۹۴ _ زمان مدیریت ایشان در آن سازمان – بوده و ارتباطی با معاونت فعلی مشارالیه در استانداری کهگیلویه و بویراحمد نداشته و براین اساس ذکر عنوان معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری کهگیلویه و بویراحمد به عنوان متهم جفا به این مجموعه و مدیران و پرسنل زحمت‌کش و خدوم آن است. لازم به  ذکر است ایشان در نیمه دوم سال ۹۶ و آن هم پس از اخذ استعلامات قانونی لازم به سمت معاون استاندار منصوب شده است.

 

۲- به نظر می‌رسد ذکر عنوان مجرمانه اتهام مالی و فساد اقتصادی در پرونده‌ای که به زعم دستگاه محترم قضا موضوع آن جذب نیرو و استخدام بوده متناسب نبوده و مطرح شدن آن در کنار مفسدین اقتصادی باعث بروز شائبه‌های بسیاری شده است و در استان کوچکی چون کهگیلویه و بویراحمد، با بافت خاص اجتماعی، فرهنگی و قومی، هزینه جبران‌ناپذیر  آبرویی و اعتباری سنگینی برای نامبرده و خانواده‌اش و همچنین دیگر مسئولان استان در پی داشته است. اگر چه این پرونده در هیئت تخلفات اداری نهاد ریاست جمهوری بررسی و رأی به برائت آن نیز صادر شده است.

 

۳- یکی از مهم‌ترین رویکردها و سیاست‌های استاندار فعلی کهگیلویه و بویراحمد در دولت دوازدهم مبارزه با فساد، تبعیض، قوم‌گرایی و استخدام‌های بی‌ضابطه بوده و نماینده ارشد دولت پرچمدار این جریان محسوب می‌شود و همچنان در این مسیر گام بر می‌دارد و از زمان حضور ایشان کمترین تخلفات مالی و اداری در استان صورت گرفته است.

 

انتهای پیام/ح