وی به منابع بدست آمده از فروش املاک دانشگاه آزاد در تهران اشاره کرد و گفت: هاشمی رفسنجانی برنامه دارد با استفاده از منابع مالی دانشگاه آزاد برای انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری برای انتقام گیری از رهبری استفاده کند.

سایت مردم استان (ک و ب)؛ روز گذشته در مراسم پرسش و پاسخ دانشجویان و طلاب با استاندار کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به بیانات رهبر انقلاب در خصوص حمایت از دولت گفت: ما همه موظفیم که دولت را در خدمت به مردم و رفع مشکلات آنها یاری دهیم و اعتقاد ما این است که هنوز برای انتقاد از دولت جدید زود است.

وی به ثروت دانشگاه آزاد کشور که در دست عده ای خاص می چرخد، اشاره کرد و گفت: ثروت و دارایی دانشگاه آزاد به اندازه ای زیاد است که دارایی های منقول و غیر منقول آن، چهار برابر سرمایه بزرگترین بانک کشور است.

ارمان بیگلری

ارمان بیگلری

دبیر هیات نظارت بر تشکل های دانشجویی دانشگاه آزاد کهگیلویه و بویراحمد افزود: قرار است املاک تهران دانشگاه آزاد که ارزش آن نزدیک به ۲۴ هزار میلیارد است، فروخته شود و در سایت علوم تحقیقات که از مرکز شهر فاصله دارد، دوباره ساخته شود که هزینه هنگفتی از این فروش عاید دانشگاه می شود.

وی به لزوم پاسخگویی همه نهاد ها و دستگاه های اجرایی اشاره کرد و گفت: در جمهوری اسلامی ایران حتی رهبر انقلاب هم در برابر مجلس خبرگان رهبری پاسخگو است؛ اما تنها نهادی که به هیچ کس پاسخگو نیست، هیات امنای دانشگاه آزاد است.

بیگلری افزود: هیات امنای دانشگاه آزاد حتی به مجلس شورای اسلامی برای پاسخگویی بی اعتنایی می کنند و به نظر می رسد تنها مرجعی در کشور است که هیچ مقام مافوقی ندارد و هیچ نظارتیبر عملکرد آن نمی شود.

وی به منابع بدست آمده از فروش املاک دانشگاه آزاد در تهران اشاره کرد و گفت: برنامه دارد با استفاده از منابع مالی دانشگاه آزاد برای انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری برای انتقام گیری از رهبری استفاده کند.

بیگلری افزود: رویکرد و عملکرد هاشمی رفسنجانی در دانشگاه آزاد مظهر دیکتاتوری است و این دانشگاه به امپراتوری ایشان تبدیل شد؛ امپراتوری که هیچ کس حتی مجلس شورای اسلامی حق سرک کشیدن به آن را ندارد و عملا دانشگاه آزاد به مایملک ایشان تبدیل شده است.

این فعال دانشجویی به انتصابات رئیس جدید دانشگاه آزاد کشور اشاره کرد و گفت: میرزاده در مدت یک هفته بیش از ۸۰ درصد مدیران دانشگاه آزاد را عزل کرد که در تاریخ کشور بی سابقه است.

وی افزود: رئیس جدید دانشگاه آزاد حساس ترین جایگاه های دانشگاه آزاد را به نزدیکان و بستگان هاشمی رفسنجانی تقدیم کرد.

بیگلری ادامه داد: حساس ترین معاونت یعنی معاونت عمرانی را به ، مسئولیت مناطق آزاد را نزدیک ترین یار هاشمی و دوست صمیمی یعنی ترکان داد و طه هاشمی و دیگران را نیز بی نصیب نکرد.

این دانشجو به عزل دانشجو از ریاست دانشگاه آزاد اشاره کرد و گفت: عبدالله جاسبی به عنوان مهره تحت امر هاشمی ۲۹ سال ریاست دانشگاه آزاد را بر عهده داشت؛ اما یک سال و شش ماه بیشتر نگذاشتند که دانشجو مدیریت این دانشگاه را بر عهده بگیرد. به چه جرمی دانشجو را از ریاست یک و نیم ساله دانشگاه بر کنار کردند؟