معاون برنامه‌ریزی استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: دانشگاه‌ها با صنعت ارتباط چندانی ندارند و دانش‌آموخته‌هایی را تربیت کردیم که بکارگیری آن‌ها در حوزه تولید به درستی صورت نگرفته است.

به گزارش خبرگزاری فارس از ، علی‌حسن نوروزی ظهر امروز در مراسم معارفه رئیس جدید دانشگاه پیام‌نور به ظرفیت‌های این اشاره و اظهار کرد: وجود پتانسل‌هایی از جمله آب، جنگل و منابع نفت همه نشان از پتانسیل توسعه در است.

معاون برنامه‌ریزی کهگیلویه و بویراحمد با با بیان این‌که استفاده از پتانسیل‌های استان نیازمند دانش است، گفت: خروج استان از مسیر توسعه نیافتگی نیازمند دانش بوده و استان به لحاظ کمی در حوزه دانشگاه و دانش؛ رشد خوبی داشته است.

نوروزی با تاکید بر این‌که نباید کیفیت فدای کمیت شود افزود: با توجه به این‌که در عصری که دانش‌بنیان و سند چشم‌انداز ۱۴۰۴ مورد بحث توسعه تولیدهای دانش‌بنیان است باید بیش‌از گذشته در صدد توسعه دانشگاه‌ها همت شود.

معاون برنامه‌ریزی استاندار کهگیلویه و بویراحمد با بیان این که عمده مشکلی که در سطح کشور و به تبع آن استان وجود دارد هم‌گرایی ضعیف صنعت با دانشگاه می‌باشد، گفت: دانشگاه‌ها با صنعت ارتباط چندانی ندارند و دانش‌آموخته‌هایی را تربیت کردیم که بکارگیری آن‌ها در حوزه تولید به درستی صورت نگرفته است.

این مسئول کهگیلویه و بویراحمد از ارتباط صنعت با دانشگاه سخن به میان آورد و گفت: باید به گونه‌ای عمل شود که دانش‌آموختگان در رشته‌های مختلف علمی که کارایی لازم برای توسعه استان را دارند ارتباط خوبی با صنعت برقرار کنند.

نوروزی در ادامه دانشگاه را دارای سه رسالت مهم دانست و گفت: رسالت آموزشی، پژوهشی و فرهنگی باید مدنظر مسئولان و متولیان امر قرار گیرد تا شاهد پیوند خوب دانشگاه و صنعت باشیم و در توسعه و آبادانی استان نقش خوبی ایفا کنیم.

این مسئول با بیان این‌که در دولت نهم و دهم به لحاظ کیفی پیشرفت‌های خوبی در سطح دانشگاه پیام‌نور صورت گرفت، گفت: امیدواریم در دولت جدید نیز در سطح دانشگاه‌ها از لحاظ کمی و کیفی شاهد ارتقای چشمگیری باشیم.

معاون برنامه‌ریزی استاندار کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: دانشگاه بدون پژوهش نمی‌تواند ایفای نقش کند از این‌رو دانشگاه‌ها باید به سمت و سوی پژوهش و تحقیقات بروند.

انتهای پیام/۸۲۰۱۱/ط۳۰

منبع : فارس نیوز